Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha visszamennék dolgozni,...

Ha visszamennék dolgozni, nagyszülő lehet -e gyesen a kisfiam mellett?

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
csak akkor ha a veletek egy háztartásban él a nagyi, és nincs nappali intézményben a gyermek (bölcsiben/oviban)
2011. márc. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia. Nem kell egyháztartásban élnie a nagyszülőnek veletek!!! Ez már megváltozott. Nálunk is a nagyi kapja és a város másik felében lakik....Az viszont igaz,hogy bölcsibe nem mehet olyankor.

Üdv

2011. márc. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
2011. márc. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, de ha a nagyszülő nyugdíjat kap, akkor is lehet GYESen?
2011. márc. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha linkelsz ha nem akkor sem kell. Hívd fel és kérdezd meg!!!!! Én most intéztem januárba,ez már nem kritérium :)

Az én anyukám rokkant nyugdíjas és megkapta,és közbe sincs a mi lakcímünkhöz.... Egyszerűbb ha bemész a MÁK-ba és ott megkérdezed,elkéred a formanyomtatványt és beadod.

2011. márc. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyébként amit belinkelt az illető azon 2010.júniusi dátum van!! A változás most történt,hogy a kormány változtatott a gyes melletti munka időn... tehát azért mondtam amit mondtam
2011. márc. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Már elnézést, de a nagyszülőnek sosem kellett a gyes miatt közös háztartásban élnie, ezt egyébként a belinkelt cikk sem írja sehol. Az a GYED, ahol ez elvárás.

A GYES-nél az a kitétel, hogy nem adhatod bölcsibe vagy oviba a babát.

2011. márc. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia

Első vagyok.

Amikor én intéztem februárban, közölték, hogy a nagyi csak akkor vigyázhat rá, ha nálam felügyeli, saját otthonában nem teheti. Ezt akkor ellenőrzik, ha külön lakik a nagyi. Mivel anyósom a szomszéd faluban laki (2 kmre tőlünk, de másik település), ezért az ügyintéző közölte, hogy csak akkor kaphatja meg, ha ideiglenes bejelentkezik hozzánk. Így az állandó lakcíme maradt, az ideiglenes címe lett a miénk.

2011. márc. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!