Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem túl bátrak, merészek sőt...

Nem túl bátrak, merészek sőt vakmerőek a mai szülők? Mindenkit és mindent megkérdőjeleznek, csakis az ő döntésük lehet helyes, hülye az orvos, szemét a tanár, buta a nagyszülő, idióta a védőnő és sorolhatnám.

Figyelt kérdés
Természetesen vannak helyzetek, amikor meg kell kérdőjelezni tanácsokat, felül kell bírálni döntéseket - de ez már túlzás, hogy mindenki MINDIG okosabb, MINDIG jobban tud mindent még a szakembereknél, a sokkal tapasztaltabbnál is.
2011. szept. 21. 22:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
Hányas mintán végezted a közvéleménykutatást?
2011. szept. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ezt hallom az óvodában, az iskolában, a rendelőben, ott is, ahol dolgozom, a játszón, sorban állás közben...
2011. szept. 21. 22:50
 3/15 anonim ***** válasza:
72%
Nem bátrak, merészek, vakmerőek, hanem simán egyre BUTÁBBAK az emberek (úgy általánosan), és nem veszik észre, ha jót akarnak nekik, még akkor se, ha a dolog kiszúrja a szemük, ha ezzel ellentmondanak az ő elképzelésüknek.
2011. szept. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van. Már félelmetes ez a makacs önfejűség, ez a csökönyös öntörvényűség.
2011. szept. 21. 23:00
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a makacssagomnak köszönhetem, hogy kezelve van a fiam tejallergiaja, mert éreztem, h vmi nem stimmel, es öt orvost jártunk meg, mire valaki felismerte a dolgot. De pl. A gyogytornasz azt mondta, van egy kis feszesseg a hazában, de kimozogja majd, ezt elhittem mert tudtam, ha nem, észre fogom venni. Kimozogta.

Nem vettem magamra a kérdésed, csak leírtam az en sztorim. :)

2011. szept. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
79%
Es persze a hataban volt feszesseg. :D ez a fránya gyorsszótár. :)
2011. szept. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Igen, VAN olyan, amikor keresztül kell vinni a saját elképzelést - ahogy fentebb is írtam. A baj ott kezdődik, hogy egyre több az olyan (biztos nemcsak) szülő, aki képtelen elfogadni más nézetét, véleményét vagy TUDÁSÁT, akkor is, ha a saját gyereke dolgát nehezíti meg ezzel a későbbiekben vagy látja majd ennek a kárát.
2011. szept. 21. 23:30
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nekem szerencsém van-holott én egy elég öntörvényű,nagyszájú,"mindentmegoldoksenineszóljonbeagyerekemnek" szülő vagyok-mégsem konfrontálódtam SOHA a nevelőkkel(ovi,általános suli,gimi).A nagyobbik fiam 19 éves múlt májusban,mivel egy ideig német nyelvterületen éltünk,a bp.-i Osztrák óvodába járt,majd az osztrák iskolában(általános,gimi) végezte a tanulmányait(március óta Bécsben él,mert ott jár egyetemre).Mivel ez elég gyerek-barát intézmény,az én harcias temperamentumom nem kellett,hogy érvényesüljön.A kicsi 3 éves(szintén májusban töltötte be),szeptember elején kezdte az ovit(ahova a védőnőnk javaslatára írattuk-abszolút állami,ám de nagyon gyerek-központú intézmény a XVI.ker.-ben),és mondhatom,minden klappol(mint ahogy a védőnővel is).A gyerekorvosunk a másik kedvencünk.A nagyobbik fiamnak is Ő volt a dokija(nem mellesleg ma már 60 éves,7 gyerekes nagymama,aki mentőorvos,és homeopátiás orvos is),akire nagyon hallgatok,és tudom,mindig jót akar.ERGO:Nekem semmi gondom a védőnővel,gyerekorvossal,óvónőkkel(ezt már 2 gyerek után állíthatom)és remélem a jövőben sem lesz gond a tanárokkal(már itthon élünk,de 2 tannyelvű iskolába akarjuk íratni a kicsit).Én nem okoskodok,és nem vonom kétségbe a szakemberek szavait.Bár én igazán harias szülő vagyok,
2011. szept. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
Bocs,elküldtem.háriás=harcias...Én ugyan harcias szülő vagyok,de soha nem vontam kétségbe a szakemberek véleményét,tanácsait(ám soha nem beszéltem senkivel úgy,hogy a gyereke ne lett volna ott!Ez a kicsinél is így lesz.E nélkül nem lehet reális döntést hozni)
2011. szept. 22. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyik oldalról túl bátrak a másikról meg túlféltők. Gondold el, hányszor olvasni itt, hogy a gyerek ezt meg azt csinálja(pl. egyedül hagyják a 2 évest fürdésnél), de a másik oldalról meg ezt nem ehet azt nem kaphat, mert allergiás lesz, romlik a foga...

Én azon is kiszoktam akadni amikor 1,5-5 éves gyerekek rohangálnak(úton, áruházba) és anyuka nem fogja a kezét, vagy kismotorral megy át a gyerek az úton(jobb esett, ha a zebrán)miért nem lehet leszállni addig?

Nálunk nagyon jó orvos és védőnő van(iskoláról, oviről nem tudok nyilatkozni, mert 2 éves a fiam). Eddig mindig jókat mondtak:-)

2011. szept. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!