Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves (leendő) Kismamák és...

Kedves (leendő) Kismamák és Anyukák! Ha előre meg lehetne választani Ti melyik hónapot választanátok?

Figyelt kérdés
Melyik hónapban szülnétek a legszívesebben? Melyik a "legideálisabb" szerintetek és miért?
2011. márc. 26. 13:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én július párti vagyok és júliusban is született mindkét fiam, mert ezt választottuk előre. És mindkétszer be is jött.

Bár sok minden rosszat olvastam a nyári gyerekekről, én nem bántam meg. Nyár közepén jó idő van, mire tél lett megerősődtek, nem kellett attól tartani az influenza szezonban jönnek látogatni. Ahogy kijöttünk a kórházból, mentünk is sétálni. Jó a hozzátáplálást viszont januárban kezdtük, az nehézkes volt, mert se friss gyümölcs, se friss zöldség nem volt, úgyhogy ezt mirelittel oldottuk meg.

2011. márc. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

április, május!

A lányom májusi, a fiam januári.


Áprilisban, májusban már jó idő van, nem kell annyira felöltöztetni a kicsi babát, akik amúgy is utálnak öltözni. A terhesség elején még nincs nagy pocakod, így elég a kismamarucikból egy őszi téli kollekció az kitart végig. A végén elég egy papucs, nem kell hajolgatni csizmát húzni.

A fiammal viszont már nyár végén nőtt a hasam nem voltak jók a ruháim, kellettek téli ruhák is, nem beszélve arról, hogy a végén alig volt cipő ami rám jött a vizesedés miatt. A télikabát más a végén nem jött rám, csak a férjem férfi méretű xl-es kabátja, alig bírtam lehajolni a cipőt felvenni. És persze megszületett a baba, két hétig nem is álmodhattam arról hogy kimenjünk a nagy hidegbe! Utána minden öltözést végigordított.


Szóval a tavasz szerintem egy ideális idő.

2011. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi a novembert választottuk, most februárban nekiálltunk, hogy bejöjjön az a hónap, és össze is jött, nov közepén szülök :) Azért, mert a nyári hónapokban nem lesz dög nagy pocim, mégis lesz már, olyan csinos méretű, őszre meg már gigapocival nem kell kánikulában szenvedni. Meg figyeltük még a csillagjegyet is, tudom, ez sokaknak nem mérvadó, én sem vagyok egy ebben nagyon hívő, de azért megnéztem, mire mit írnak :D
2011. márc. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Első lányom júniusi volt, nagyon jó votl így. Nem kellett nyári meleget kihúzi nagy hassal,viszont a kicsi is melegbe jött, elég volt egy bady, nem kellett több ruha.

A második márciusi volt, utáltam. esett a hó, mikor hoztam haza, 3 hétig nem tudtam kivinni mert kemény minuszok voltak, ha igen is millió ruha, amiben elveszett... nagyon nem szertettem.

A harmadikat mindneképp júnlius-augusztus, max szeptemberre tervezem. Szerintem ennél jobb nincs.

És valahol azt olvastam, hogy a babának is jobb melegbe jönni, hisz bent is melegben volt.

2011. márc. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az én babám áprilisi vagy májusi lesz, igazából nekem a májusi hónap jobban tetszik, azért is mert melegebb van, de ez rajta múlik mikor bújik ki
2011. márc. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az én kislányom áprilisi, nekem ez így tökéletes. A terhesség alatt nehezen viseltem a meleget, így a tél nekem nagyon jó volt. Viszont áprilisban már kezd jóidő lenni, így mikor április elsején megszületett a kislányom, már tudtunk is sétálni :)
2011. márc. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Elsőm decemberi, másodikom októberi, nekem ez abszolút tökéletes, úgyhogy a harmadikat is így tervezzük, hogy valamikor októbertől decemberig szülessen meg.
2011. márc. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kislányom márciusi és nekem ez így nagyon jó volt.Télen voltam terhes,nem a nagy melegben.Kisbabaként őt sem kellett agyon bugyelálni ruhákkal.Ha szülnék mégegyszer nem bánnám ha így lenne.:)
2011. márc. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekem van novemberi, januári és májusi gyerekem is. Szülés és az első időszak miatt talán a május volt a legideálisabb, de ovi és iskolakezdés miatt pedig a legrosszabb. Ha a három szülésem közül kellene választani, akkor a novemberi történt a "legjobbkor", ennél talán egy szeptember vége-október eleje lehet még jobb.
2011. márc. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

decembertől-márciusig


egy babát szültem januárban, egyet mérciusban

2011. márc. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!