Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha felveszik a kislányomat...

Chiquitina kérdése:

Ha felveszik a kislányomat szeptembertől bölcsődébe, és én novemberben szülöm a kistestvérét, kirakják a nagyot az intézményből?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 1. 22:19
 1/5 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Hallottam már olyat hogy igen, meg azt is hogy nem... szóval bölcsifüggő. Valahogy ki kéne puhatolni a környékbeli anyukáknál, mert előfordulhat, hogy ha egyenesen rákérdezel a bölcsiben, akkor azt mondják, hogy kirakják. Aztán végül kiderül, hogy aki erősködik, vagy vitt valami kamu papírt hogy ő otthon 4 órában bedolgozást vállal, akkor mégiscsak maradhatott a gyerek.
2011. ápr. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem mehet bölcsibe ha te nem dolgozol. Nem kötekedésképpen, csak nem értem. Milyen indíttatásból adod bölcsibe a gyereked, ha most szülöd a másodikat. Gondolod hogy ez jót tesz a nagynak, és nem lesz még nagyobb testvérféltékenység, és olyan érzése hogy elpaterolod a kicsi miatt? Hány éves amúgy a nagy? És légyszi azt hagyjuk hogy kell neki a gyerektársaság. Ebben a helyzetben elsősorban a család kellene neki.


Tapasztalatból beszélek. Én 3,5 évesen próbáltam oviba adni a lányom. A tesója akkor volt 9 hónapos. Ne tudd meg milyen cirkusz volt. Végül abbahagytuk. 4 évesen kezdtük újra. Olyan mint az álom. Imádja az ovit.

2011. ápr. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A nagy most 20 hónapos. Az indíttatás annyi, hogy dolgozom, de itthon. Szülés után 2 hónappal kezdtem, mert szükség volt rám, és úgy alakítottam a napirendünket, hogy mindenre legyen időm. Természetesen a mostani szülés után kihagyok néhány hónapot, de folytatni szeretném a munkát, mert nem mindegy anyagilag, és a gyerekek is megnőnek egyszer.

Persze, munkáltatóit tudok adni a bölcsibe, de nem vagyok biztos benne, hogy ilyen helyzetben el is fogadják, hisz néhány hónapig más dolgom se lesz, csak a gyerekekkel foglalkozni.

A cirkuszolás miatt pedig nem félek. Gyerekfüggő és szülőfüggő, szerintem.

2011. ápr. 2. 13:01
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha van munkáltatóid, szerintem nem tehetik ki, de biztos bölcsije is válogatja, ki hogy kezeli ezt a helyzetet. Jó lenne előre tisztázni, ne az legyen, hogy szeptemberben beszokik, novemberben meg ki kell venned-bár addigra úgysem titkolod el a hasad...
2011. ápr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1 . csak akkor veszik fel ha visze munkáltatóit...ez elég hihetetlen lesz 30x hetesen nagy poccal,de a mai világban bármi lehetséges, bele nem szólhatnak...

2. bölcsifüggő! nálunk a nagy a kicsi 21 hetes koráig maradha , utána támogatás kérdése (muhaha :( )

2011. ápr. 3. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!