Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen juttatásokat fogok kapni?

Milyen juttatásokat fogok kapni?

Figyelt kérdés
Jelenleg itthon vagyok 18 hónapos kislányommal GYED-en, és tervezzük a második babát. De ha össze is tudjuk hozni akkor is már a GYES alatt születne meg. Ilyenkor mi alapján számolják ki a TGYÁS-t és a GYED-et a második babára?
2009. febr. 28. 07:51
 1/3 anonim ***** válasza:

szia, hasonló helyzetben vagyok, 16 és fél hós a kisfiam,


1. lehetőség: ha csak gyesre mész akkor ugyanannyi mint most, ha max.ot kapsz akkor a mn.bér kétszerese az alap és ennek a 70%a

2. lehetőség: ha gyesen vagy és visszamész dolgozni és lesz 180 bérezett napod(ebbe szabid is beletartozik) akkor a 180 naap átlagából tgyás korlátlan, a gyed a min.bér kétsz. 70%a

3. lehetőség: gyes mellett kiveszed a szabid, ha lejárt utána betegszabi aztán táppénz szülésig, itt apukára érdemes kérni a gyest, és te akkor a béred után kapod a táppénzt, amúgy min. bér után.így ezek után a bérezett napokból( szabi+betegszabi) állapítják meg és ez kevesebb lesz mint 180 nap, ezért a tgyás és gyed is ebből számított átlagbér 70%a,viszont maximuma min.bér kétszeresének 70%a

2009. febr. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

első vagyok,

ha nagyon jó béred van, kb 200 000 bruttó min akkor mehetsz rögtön táppénzre(ilyenkor inkább apa igényelje a gyest mert gyes mellett min. bérből számolják a táppénzt) ilyenkor a betegszabi átlagnak a 70%a, max a min bér kétszeresének 70%ából számolnak tgyást és gyedet is,

írj privátba ha akarsz és szívesen válaszolok, könyvelő vagyok

2009. febr. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2. lehetőségnél kihagytam a maximum szót, gyed max a min bér kétsz. 70%a
2009. febr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!