Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mi a neve ennek a...

Anyukák! Mi a neve ennek a fogamzásgátló gyűrűnek? Kinek hogy vált be? Biztonságos?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm ajánlotta, hogy ha elfelejtem bevenni a tablettát akkor ne azt írassak ki, hanem létezik egy gyűrű (nem spirál) és azt kell feltenni a menses utáni első nap, fennt van 21 napig majd utána jön meg a menses. Nem szeretnék úgy elmenni a dokihoz, hogy körbemagyarázom mit akarok, elég kínos lenne. Használja valaki? Mik a tapasztalatok? Előre is köszönöm!
2011. ápr. 6. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Nuvaring a neve.

Nagyon jo, en ajanlom.

Vegulis ez is ugy mukodik, mint a hormonalis fogamzasgatlo tablettak, csak valamivel kimeletesebb, legalabbis nekem egy ido utan tablettat nem lehetett szednem, de ezt felirta a doki es rendben volt utana a verkepem.

Valoban csak fel kell helyezni sajat magadnak a huvelyedben. Nem erzel belole semmit, ez egy szilikon anyagu gyuru. Szeretkezesnel ki is lehet venni akar (3-4 orat lehet kint max), de nem fontos, mi sohasem vettuk ki, mert nem zavart bennunket, a ferjem azt mondta, hogy o sem erzi, hogy ott van. Ki sem csuszott sohasem (bar mondta a doki, hogy volt mar olyan paciense, akinek kicsuszott, vagy azert, mert nem jol rakta fel, nem eleg melyen, vagy mas oka lehetett, de epp emiatt nekem is eloszor egy havit irt fel a doki, nem harom havit, hogyha esetleg gond lenne, vagy nem jonne be, akkor ne feleslegesen valtsam ki).

Folyamatosan hormont enged magabol a szervezetbe. 21 nap utan kiveszed, eldobod, megjon a mensi, 7 nap szunet utan felrakod a kovetkezot.


Szoval nekem nagyon bejott, 2 even at hasznaltam, nem volt gond, kivettem oktoberben es 3 honappal kesobb fogant meg a babank. Szules ota meg nem hasznaltam, egyenlore nincs ra szukseg, de ha visszaterek a fogamzasgatlasra, akkor en is ilyet iratok ismet, vagy mirena spiralt.

2011. ápr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is csak ajánlani tudom. Nekünk is nagyon bejött. Egyszer előfordult a malőr,h szeretkezés közben kijött, de langyos vizes öblítés után fel lehet helyezni. 3 hétig fennt van, 1 hét szünet,és jöhet a következő. Most én is babát várok, szerintem utána spirál lesz, mert migrénes vagyok, és nem jó a hormonális készítmény. Viszont a Nuvaringnak nagyon minimális a hormontartalma, alig fájt a fejem, viszont tényleg nagyon megbízható!
2011. ápr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A használóktól kérdezném: Mennyibe kerül? Mert nekem a dokim azt mondta, hogy nem éri meg, mert nagyon drága, de az árát nem mondta meg :-S
2011. ápr. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó! 3ezer körül van az ára.
2011. ápr. 6. 12:39
 5/7 A kérdező kommentje:
Pontosabban 1 havi adag 2896 Ft.
2011. ápr. 6. 12:46
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, elegge bedragult. Amikor en hasznaltam, akkor meg olcsobb volt. De most mar a sima fogamzasgatlo tablettak ara is horror, legalabbis az uj keszitmenyeke, csak a regebbiek olcsobbak (pl tri-regol).

De nekem azok mar erosek, nem szedhetem, igy marad a nuvaring, vagy a mirena, ha ismet kell majd.

2011. ápr. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem jött be, mert nagyon fura volt, hogy egy műanyag izé van bennem 3 hétig.

Valamennyire éreztem is, persze nem fájt, vagy ilyesmi, de maga a tudat nagyon zavart.

Pont ezért idegenkedem a spiráltól is :)

Szerintem elég nagy az a gyűrű, kb. féltenyérnyi, talán ha kisebb lenne, akkor jobban elfogadtam volna.

Ja és először tényleg csak 1-et írass fel! Én is tök lelkes voltam, de szerencsére a dokim okosabb volt és csak 1-et írt fel, hála neki! :)

2011. ápr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!