Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Havonta milyen támogatás jár...

Havonta milyen támogatás jár nekünk és ez kb hány forint?

Figyelt kérdés
Főiskolai hallgató vagyok (nappali,államilag támogatott), van még hátra másfél évem de most babát szeretnénk a férjemmel. Ha sikerül akkor halasztok majd egy évet. Munkaviszonyom még nem volt sehol. Így havonta kb mekkora összeggel számolhatunk majd? Esetleg a neten hol tudnék utánanézni? Köszönöm a válaszokat
2008. febr. 10. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Alanyi jogon jár a gyes ha nem dolgozttál akkor is !!A baba születésekor röktön jár az anyasági ami ugy tudom : olyan 50.000 körül van (egyszeri). 1 hónapos korrára már járni fog a gyes ami :27 400 + a családi 13 200 körül van !
2008. febr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors választ!
2008. febr. 10. 17:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az anyasági, úgy tudom, 64.125 Ft, ez egyszer jár, és a GYES valóban havonta jár, illetve a családi pótlék alanyi jogon.

Sok sikert a babához!

2008. febr. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ugy olvastam az oep.hu, hogy a minimálbér 2xéből számítják és jár neked a gyed, tgyás is! Hívd fel őket!
2008. febr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Terhesség alatt semmi, mert nem volt munkaviszonyod.

Szülés után jár egy egyszeri támogatás, ami eddig 60 párezer volt, most hallottam olyat, hogy idén 90ezer lesz. A tgyás szerintem nem jár, mert ahhoz kell 180 munkanap. A gyes jár alanyi jogon, fix összeg, a minimálnyugdíjból számolják, eddig olyan 27ezer körül volt. A családi pótlék szintén jár alanyi jogon , egy gyerekre 12 ezer körül van. Szülés után jár a babakötvény, autómatikusan megkapod az értesítést, be kel lmenni a bankba elintézni.

A férjed igényelhet adókedvezményt, de csak akkor éri meg, ha annyira van bejelentve, amennyit kap( tehát ha pl 90ezerre van bejelentve, de 120at kap, akkor már nem éri meg, csak ha hivatalos a bére. )

A www.magyarorszag.hu oldalon sokminden fennt van, a tb is segít és a jó védőnő is.-)

A fősulin vigyázz, csak 2 félévet halaszthatsz. Terhesem ég lehet menni, érdemes is, ha tudsz, ne halassz, mert nehéz lesz, ha kisel-nekem csak egy szigorlatom és az államvizsga van vissza, de nagyon eltolódott, nem is tudom hogy ugorjak megint neki.-)

Amúgy boldog babavárást.-)

2008. febr. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!