Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan vehetnék magamon erőt,...

Hogyan vehetnék magamon erőt, hogy nem szakadjon el olyan hamar a cérna? Tűrőképességem mostanában egyenlő a nullával. Nálatok hol a határ, és mit tesztek?

Figyelt kérdés

Úgy érzem nem bírom tovább,teljesen kikészültem. Fáradt vagyok,gyenge,erőtlen és nincs kedvem semmihez. Ráadásul úgy érzem meghülyülök,a memóriám olyan mint egy 80évesé.

13hónapos a kislányom,és mióta megszületett nem aludtam ki magam. Míg pici volt nagyon hasfájós volt,reggeltől estig ordított. Volt hogy egész nap nem ettem,még wcre sem tudtam menni. Azt hittem ha nagyobb lesz könnyebb lesz. Most meg állandóan rajtam lóg,1percet nincs el egyedül. Ha berakom a kiságyába üvölt,aludni nem akar. Éjjel állandóan fent van,csak nyűglődik. Minimum 2óránként kelek hozzá. Ez így megy már 2hete. Soha nem aludta még át az éjszakát. Ma reggel úgy keltem(fél 7),hogy azt éreztem rögtön elájulok,és hányingerem van. Képtelen voltam felkelni az ágyból,ő meg csak üvöltött,én meg sírtam.

Teljesen egyedül vagyok vele,a család sok száz kilométere távol. A párom reggeltől estig dolgozik,ráadásul nem túl megértő. Nem érti meg hogy miért vagyok estére hisztis,és hogy miért nem tudok aludni. Mikor szerinte a gyerek alszik éjjel,mert nem hallja hogy fent lenne. Csak az nem jut el a tudatáig hogy nem várom meg hogy elkezdjen hajnalban ordítani,de azt ő nem tudja hogy mennyit fenn vagyok még ő alszik és tudomása sincs semmiről.


2011. ápr. 11. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hmm több minden lehet a háttérben...nappal milyen a viselkedése?Egész nap nyűgös?vagy azért néha elvan egyedül?

Miket eszik?Foga mennyi van?

2011. ápr. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nagyon ritkán van el egyedül. Egész nap pörög,erőszakkal kel letenni aludni. Pedig álmos,de inkább nyavalyog minthogy aludna. Semmi nem köti le igazán. Foga 6db van.

Már születésétől ilyen. Soha nem aludt sokat,e miatt orvosnál is voltunk. Semmit nem találtak.

Az a baj ha ez nem fog változni,én fogok orvoshoz kerülni. Sajnos már egyáltalán nincs türelmem hozzá,legszívesebben elmenekülnék!

2011. ápr. 11. 12:47
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia!

A helyzet nálam ugyanez. 14 hónapos a fiam, soha, még egy éjszakát nem aludt végig. Minimum 4-5x felébred. Amúgy is rossza alvó vagyok, nehezen alszok vissza, így gyakorlatilag ébren töltöm az éjszakát. Nappal meg tiszta idegroncs vagyok. Van egy 3 éves fiam is, aki még otthon van velünk, dackorszak közepén. Gondolhatod...

Nálunk sincs segítség, csak a férjem, de ő este későn jön haza, max 1 óra, amit a gyerekekkel tölt.

Ha nagyon oda vagyok, akkor felöltöztetem a két gyerekek és leküldöm apát velük sétálni. Már ez az egy óra is felüdülés, sokat számít. Addig veszek egy fürdőt, vagy leülök egy kávéval és bambulok. De legalább egy órán át csend van!

Ha nincs más segítséged, muszáj a férjed meggyőzni, hogy segítsen, mert senkinek nem lesz jó, ha bedilizel.

2011. ápr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azokat eszi amiket mi,tápszert és tejet kap felváltva. 3hónapos koráig szoptattam,volt tejem de nem kellett neki. Állandóan sírt a cicin. 4hónaposan hozzátápláltam,soha nem kellett neki a pépes étel.
2011. ápr. 11. 12:49
 5/11 A kérdező kommentje:
Visszaaludni én sem tudok. Az a baj hogy a férjem reggel 6kor megy és este 8körül ér haza. Nem hinném hogy még lemenne a gyerekkel,nem is várnám el. Amúgy ő is elvan vele,de estére már olyan hisztis idegroncs vagyok hogy a sírás kerülget. Sajnos most már ott tartok hogy nem akarok több gyereket,pedig ő szeretne.
2011. ápr. 11. 12:55
 6/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok megint.

Valószínű szeparációs szorongása van. Ha ezen túl lesz, könnyebb lesz! Addig meg próbálj megnyugodni, fogadd el, hogy ez egy ilyen sírós időszak neki, ne aggódd túl, hidd el, nemsokára vége lesz.

Én látom magamon, mennyit számít a hozzáállás is. Sokszor úgy felhergelem magam ("mert senki sem segít, a gyerekek meg csak ordítanak egész nap"), hogy már alapból ideges vagyok, ha nem csinálnak semmi rosszat, akkor is.

Nagyszülőkhöz nem tudtok elmenni? Nálunk néha ilyen is van, több száz km-re laknak, de időnként náluk vagyunk egy hetet, nekem is könyebb kicsit, és ők is unokázhatnak. Esetleg barátnő, aki néha elvinné sétálni a picit? Vagy otthon vigyázna rá?

2011. ápr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megértő válaszodat. Tudom hogy ezen túl kell esni,engem igazából a fáradság készít ki. Hogy nem alszom 1éve. Szerintem ha nem lennék ilyen álmos fáradt,1000szer jobban viselném.

Sajnos barátnő nincs,senki nincs. Anyukám 220kmrre és dolgozik,anyósom idős,nagypapák meghaltak.

2011. ápr. 11. 13:18
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha hétvégén (gondolom akkor a férjed nem dolgozik) a párodra bíznád a gyerkőcöt és Te vagy aludnál, vagy kiruccannál pár órára? Mindenképp szükséged van egy kis pihenésre és kikapcsolódásra, mert csak ebből tudsz erőt meríteni. A hétköznapokba esetleg az is színt vihet, ha este, mikor már elaludt a gyerkőc, egy üveg bor társaságában elbeszélgettek a férjeddel egy forró kád vízben. ;)

Kitartás! Remélem sikerül megoldást találnotok!

2011. ápr. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mivel semmi segítséged nincs én a helyedben mondjuk heti egy alkalommal hívnék egy bébiszittert, elég lenne 2-3 órára, te pedig elmennél addig vásárolgatni, sétálni, úszni stb., vagy lepihennél amíg elmennek játszótérre, úgyis jön a jó idő. Muszáj kicsit a gyerek nélkül is legyél, mert így be lehet zakkanni,a kialvatlanságnál nincs rosszabb.
2011. ápr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hova valósi vagy?
2011. ápr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!