Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van mostanában annyi...

Miért van mostanában annyi kérdés, hogy "rossz anya vagyok"?

Figyelt kérdés
Ha valaki olyat csinál, amiért azt gondolja, hogy rossz anya, akkor minek csinálja? És utána miért vár itt megnyugtatást?
2011. okt. 24. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Mert az a rohadt megfelelési kényszer kínozza őket. Megfelelni a gyereknek, a férjnek, a szomszéd néninek, a többi anyukának a játszótéren, az óvónénik ....

Mert a nagy többség nem (biztos), hogy úgy csinálja, ahogyan ő jónak látja és elbizonytalanodik, hogy az, amit ő csinál, az a helyes vagy a helytelen?

Ez nem önigazolás vagy megnyugtatás kérdése, hanem egyszerű tapasztalatcsere.

Vagy egyszerűen senkitől nem kap pozitív visszajelzést, hogy jól csinálja...

2011. okt. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem mire gondolsz, de én itt most arra gondolok, amikor írják, hogy "kiabáltam a gyerekkel, rossz anya vagyok?". Vagy amikor azért kérdezik, mert kezet emeltek rá, türelmetlenek voltak, szóval olyat csináltak, amit nem kellett volna.
2011. okt. 24. 16:12
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom ennek az oldalnak az olvasása sokakat elbizonytalanít. Amikor olvasom a kommenteket, akkor még én is megkérdőjelezem magamban, hogy egyáltalán megérdemlem-e a gyerekeimet.

Mindenki borzasztó türelmes, következetes, aki nem beszél otthon hangosan, nem kap tőle a kölke egy maflást ha megérdemli, mégis hiper szuper intelligens a gyereke. Nem igen értem, hogy ha mindenki annyira jó, akkor a környezetemben miért tapasztalok, és tizen évvel ezelőtt, amikor a gyerekeim kicsik volatak miért tapasztaltam mást.

Könnyű itt elhitetni, hogy csak a kérdező a hülye, de könyörgöm. Annyira nem életszerű ez a sok mega anyuka komment, hogy az fájdalom.

Csak azt nem veszi észre egyik se, hogy mennyi lelki problémát okoznak annak, akinek tényleg valós és életszerű válaszokra lenne szüksége. Nem egy agyon ideologizált maszlagra, ami a gyakorlatban sosem működik.

Mivel így nyilván nála se fog, ezért elkönyveli magát rossz anyának. PEDIG EZ NEM IGAZ!

2011. okt. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

Azért mert baromi nagyok az elvárások MINDENFÉLE értelemben a nők irányába. Legyél tökéletes türelmes anya (sose emeld fel a hangod mert az nem anya aki ilyet csinál.) sose legyél fáradt és kimerült.

Legyél tökéletes terhes mint Rubint Réka hízzál csak 5 kilót vagy legeslegjobb ha fogysz...(ezt most sarkítva írom de a lényeget értitek).

Maradj hiperszexi hogy a férjed ne akarjon magának mindig 18-20 éves csajokat (mert az a menő).

Maradj érdekes is, ja és csinálj karriert mert az nem trendi ha a férjed tart el...

Persze ezt nem arra értem ha megüti a gyereket és azért vár megnyugatást hogy nem rossz anya ( az ilyen amúgy nem kap megnyugtatást ezen az oldalon soha)

de ha leírják mások is hogy IGEN nem szakad össze a világ mert rákiabáltál az egy évesedre az nem feltétlen rossz szerintem.

2011. okt. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Én is van hogy hangosabban szólok a gyerkőcre (szégyellem is magam érte), van hogy türelmetlenebb is vagyok.(ezért is), de valahogy próbálok nem tökéletes, de jó anya lenni. Amik beválnak dolgok leírom, de nem "nagyzolok". Megírom őszintén - nem akarok senkit ezzel megbántani- de olvastam én is pár olyan választ, hogy már kezdtem magam lustának, "nem jó anyának" érezni. Pl. Nekem sosincs időm a gyerekemnek előre kajcsit készíteni a mélyhűtőbe, a kétévesem mellett nem főzök szilvalekvárt, örülök ha 3 naponként sikerül felporszívóznom stb. De hát ez a GYK, beláttam, anonim... bárki bármit írhat.
2011. okt. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én csak akkor érzem magam rossz anyának, amikor erre az oldalra látogatok. Ja, és a második válaszolóval teljesen egyet értek.
2011. okt. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előttire reagálva:

Én főztem be szilvalekvárt, meg meggy lekvárt és -szörpöt a 3 és 1,5 évesemmel. Hozzá tartozik, hogy két hétig a férjem porszívózott és ő gondoskodott a vacsiról (rendelt kaját) :D

Ha csak az első mondatot olvasod ("na, megint egy szuperanyuka") teljesen más a kép, mint ha mindkettőt. Sokan szeretik csak a mondat első felét leírni, nem? Lehet, hogy az az anyuka, aki nagysminkben, szexi fehérneműben várja a férjét, az egész nap ordított a gyerekkel. Vagy aki egész nap a játszótérre viszi a csemetéjét, annak szalad a lakás. Nincs olyan szerintem, hogy mindenben szuperanyuka.

2011. okt. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok!

Valahogy ezek a kommentek életszerűbbre sikeredtek. Talán ha a "rossz anyukák" idetévednek, valósabb képet kapnak az anyaságról.

2011. okt. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
99%

Mert ezt olvasni mindenhol.


Ha kiabálsz a gyerekkel - szörnyeteg vagy

Ha nem szólsz rá soha - elkényezteted

ha drága dolgokat veszel neki - sznob vagy és sznobot fogsz nevelni

ha olcsókat veszel neki vagy használtad - a gyerekedtől sajnálod a pénzt

Ha egy ágyban alszotok - anyámasszony katonáját nevelsz

Ha külön . ridegtartod szerencsétlent

Ha sokáig szoptatsz - a gyereked nem lesz értelmes, mert csak bimbivel tudod majd megnyugtatni, szavakkal nem

Ha kevés ideig szoptatsz - a gyerek beteges lesz te meg egy féreg vagy

Ha babakocsizol - ridegtartod szegényt

Ha kendőben hordozol - életképtelen nyámnyilát nevelsz

Ha csinos vagy - biztos nem foglalkozol a gyerekeddel, csak magaddal

Ha maradt rajtad feleseg és melegítőben mész játszótérre - slampos vagy, akit meg fog csalni a férje

Ha bölcsibe adod a gyereket - karrierista rohad.ék vagy

Ha nem adod - otthonülő lusta nő vagy



stb.

stb.


Mert mi anyák, bármit is teszünk, MINDIG lesznek olyanok, akiknek nem felel meg.

2011. nov. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
húú 9-es ez nagyon jó volt!! ott a pont!!!
2012. jan. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!