Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 30 éven felüli anyukák, két...

30 éven felüli anyukák, két vagy több gyerekkel! Hogyan tartjátok karban magatokat? Hogy éritek el azt, hogy elégedettek legyetek magatokkal? Elsősorban pici babás, kis gyerekes kombináció érdekelne.

Figyelt kérdés
Egy gyerekkel nekem egész jól ment, de most kicsit szétcsúsztam.
2011. ápr. 18. 15:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szinte percre pontosan megtervezett napirendünk van, másképp nem működne, viszont így gördülékeny minden.


Karbantartás: minden nap 6-kor már a futópályán vagyok, ennyi nekem is jár. Mire ébred a család, otthon vagyok, felfrissültem, edzetten, elégedetten.

2011. ápr. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem "könnyű", mert anyukám nem dolgozik, ezért hetente 2-3× ott altatom el a gyerekeket (2 és fél éves és 5 hónapos) délben és elmegyek futni. Ezen kívül szombat v. vasárnap délelőtt futok, akkor a férjem gyerekezik. Tornát csak itthon DVD-re, 1-2× este, kb. 50 perc. Ezt is akkor, ha a férjem hazaér. Ebbe a kicsit időnként bevonom, hogy ne havazzák el az apjukat ketten:)

Sajna terembe menni nincs időm, mert az odaérni-hazamenni +edzeni nem fér bele, amíg a kicsi kizárólag szopik...

Amúgy 33 múltam, és a szoptatás nálam nem az a kifejezetten zsírégető dolog. Vért izzadok az 5-6 kg pluszommal heti 5 edzés mellett :(

2011. ápr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam az elsőt. A reggeli futás tök jó lenne, az a baj, hogy a lányom 5-kor, jó esetben fél 6-kor kel :(
2011. ápr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nekem jó, mert a nagy már 11 éves, kicsi 2, még itthon vagyok vele.

Most éppen fogyózom, lement 6 kiló és elkezdtem tornőázni is, leginkább combra és hasra szeretnék izmosodni.

2011. ápr. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jujj, jó kérdés.

30 vagyok, 12 évesem, 2 évesem, és 4 hónapos ikreim vannak.

Tavaly nagyon jól visszafogytam a kisfiam után, de épp akkor derült ki, hogy jönnek a lányok. Szóval másfél év alatt 3 gyerek lett, de nem panaszkodom, nem mondhatom, hogy a testemen ez sokat változtatott volna, de még van 5-6 kiló, ami le kellene adni.


Amit írtak, a futás nem rossz ötlet...

Pont 2 hete kezdtem hozzá, hogy az a pár kiló lemenjen. Hanyagolom a kenyeret, nem eszek vacsit...

Tornázok, vannak dvd-k, vagy a nagylánnyal megyünk bicajozni, bár az nagyon fáraszt még, mert már vagy 5-6 éve nem bicikliztem, de most elkezdtük, esténként 15-20 perc belefér.


De hogy teljesen elégedett legyek magammal, az még odébb van.

2013. ápr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32 éves vagyok, egy 4,5 éves és egy 6,5 hónapos gyerekem van. Szerencsés testalkatom van, a két gyerek után jobban nézek ki, csinibb vagyok mint előttük (68 kg voltam, most 60 körül vagyok). Viszont az állóképességem a béka feneke alatt. A gyerekeket cipelni tudom sokáig, ha muszáj, de recsegnek-ropognak a csontjaim, gyakran fáj a derekam, hátam, nyakam. Tornázni kellene, de igen lusta vagyok, meg ugye mindig van mit csinálni. Szabadidőmben örülök, ha le tudok feküdni a tévé elé, nemhogy elkezdjek tornázni! Naponta van 1-2 órám, amikor bármit csinálhatok, mert a nagyobbik oviban, a kicsi alszik és a férjem is sokat segít.
2013. ápr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

33 éves vagyok, 2 éves a nagy, 7 hónapos a pici.

Szombat és/vagy vasárnap délelőtt 10-től 12-ig edzőteremben edzek. 1 óra edzés (step, has/láb/popsi stb.) utána 1 óra szauna. Addig férjem van a gyerekekkel. Sajnos két ilyen pici gyerkőc mellett nem jut idő többre. Ezt is most 2 hete kezdtem el mert előtte még szoptattam és nem szerettem volna megterhelni a szervezetemet kemény edzéssel. Még 3 kiló plusz van rajtam, tehát nem sok, viszont a hasamon van az a 3 kiló felesleg és nagyon kényelmetlenül érzem magam így, főleg farmerben és szűkebb felsőkben. Olyan mintha 3 hónapos terhes lennék... De azért már szépen alakul:)


Illetve 2 hónapja nem eszem kenyeret és igyekszem este csak könnyűt vacsorázni.


Ezen kívül itthon ápolom a bőrömet, festem a hajamat, szőrtelenítek és igyekszem manikűrözni is. Sminktetoválva van a szám és a szemöldököm, így akkor is nézek ki valahogy ha rohanni kell és nincs idő sminkelni sem.


Egyelőre ennyi, bár így is folyton kapkodok és sietek, úgy nyugisan edzeni vagy hajat mosni nem tudom mikor lesz időm:)

2013. ápr. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!