Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valakit két éves kora...

Ha valakit két éves kora körül örökbe foganak, akkor a nevelő szülők nevét veszi fel vagy a saját szüleji nevét?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 18. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nevelő szülőkét. Meg simán tudják ugy nevelni mintha a sajátjuk lenne én speciál alig emlékszek kirkoromra.. csak ovi középsőtől meg tudom h hol vt a helyem kiscsoportba. :$
2011. ápr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha örökbe fogadnak, onnantól nem nevelőszülő.

Nevelőszülő az, aki befogad gyerekeket, állandóra, v ideiglenesre, de a szülő nem mond le róluk.

A nevelőszülő pénzt kap a szolgáltatásiért, az örökbefogadó nem.

Ha valakit örökbe fogadnak, onnantól minden szempontból az örökbefogadó a szülője, új anyakönyvi kivonatot is kap, az új nevével, ami az örökbefogadó neve.

Az életet adó szülő minden jogai elvesznek.

2011. ápr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%

Nem is azt írta a kérdező, hogy nevelőszülő!!! Hanem "...akkor a NEVELŐ SZÜLŐK nevét veszik fel.."


Így külön írva teljesen más az értelme... Helyesen írta, szóval szerintem tudja, hogy ha valaki örökbe fogad egy gyereket, akkor az már nem nevelőszülőség!


Amúgy szerintem az örökbefogadók nevét kapja!

2011. máj. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

22:19

Mivel a kérdezőnek elég rossz a helyesírása, ezért egyáltalán nem biztos, hogy érzi vagy érti a különbséget a külön- vagy egybe írt változat között...

Egyébként minden úgy van, ahogy a második válaszoló leírta.

2011. máj. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!