Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 18 év felett emelt összegű...

18 év felett emelt összegű családi pótlék megállapításánál a bizottság mennyire rosszindulatú?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, tartósan beteg, eddig nem kaptam emelt családi pótlékot (lakhelyemtől meglehetősen messze kellett volna évi 2 alkalommal 1 hetet eltölteni kivizsgálás címszó alatt, amit nem engedhettünk meg magunknak)

Mondták, hogy semmi jóra ne számítsag a bizottság előtt, és felkészítettek, hogy nem fogom megkapni.

Ennek ellenére én meg akarom próbálni, hisz vesztenivalóm nincs, és hátha bejön.

aki volt már ilyenen, mennyire szőrös szívűek a bírák?

ill. miylen betegséggel fogadták el, vagy dobták vissza az igénylést?


2011. ápr. 19. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen betegség?
2011. ápr. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

asthma, már 10 éve...

és most rosszabodott elég rendesen. (átl minusz 50% az előző évhez képest a referencia értékekben)

2011. ápr. 19. 13:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem 20 évesen semmilyen családi pótlék nem jár, mert 20 év a felső korhatár.

A bizottság alatt pedig leszázalékolási bizottságot érted, asztmával nem fognak leszázalékolni, mert nyugodtan dolgozhatsz. Nem egészségcsökkenést néznek, hanem munkaképesség csökkenést. És ha van olyan munkakör, amit el tudsz végezni asztmásan, akkor már nem beszélhetünk munkaképesség csökkenésről.

És egyébként mire köteleztek, amire nem volt pénzetek? Nem hinném, hogy feltétele lenne emelt összegű családinak, hogy gyógykezelésen vegyél részt.

Én a fiam után kapom, és semmiféle gyógykezelésre nem vagyunk kötelezettek. illetve van ingyenes szakrendelés, ahova járunk, de a gyógyszerelés miatt.És ingyen utazunk, mert emelt családi mellé az is jár. Úgyhogy el nem tudom képzelni, mi akadályozott abban, hogy részt vegyél egy-egy hetes kivizsgáláson, a lustaságon kívül.


És példaként anyukámnak súlyos izületi meg nem tudom milyen gyulladás van a lábában, kezében, a szíve olyan állapotban van, hogy azt mondta a doki nem tudná, azt hinné, hogy rossz a gép. Minden orvos azt mondta, önmagában egy-egy betegsége jogosítaná a rokkantosításra, de így együtt. és nem kapott semmit. Nyugdíj előtt 2 évvel, 43 év leigazolt munkaviszonnyal. És egyébként elcsalták az egészet, mert nem tüntették fel a betegségeit illetve olyan szinten, hogy pikkelysömöre is van, az egész teste tele van kiütéssel és azt írták, mert ugye a bőrgyógyászati leletet figyelembe kell venni, hogy nincs kiütés, egy tíz forintos foltban csak. És így tovább a többi betegségével.

Ne is álmodj róla, pláne most, hogy szigorítják is. 20 évesen asztmával, semmire nem fogsz menni.

2011. ápr. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

tartósan betegnek 20 év felett is jár családi.

hát ez az a betegség ahol sokat kötözködnbek,és még gyerekeknek se adják meg sokszor.

2011. ápr. 19. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nem jár, egyébként is megszüntették már a családi pótlékot.


b) az a tizennyolc évesnél idősebb személy, aki tizennyolcadik életévének betöltése előtt munkaképességét legalább 67 %-ban elvesztette, illetve legalább 50 %-os mértékű egészségkárosodást szenvedett, és ez az állapot egy éve tart, vagy előreláthatólag legalább egy évig fennáll. Ezen feltételek fennállását a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal vizsgálja és igazolja, amelyről szakhatósági állásfoglalást ad ki.


A 18. életévét betöltött, közoktatási intézményben tanulmányokat folytató beteg gyermek után, ha az ügyfél a gyermek tizennyolcadik életévének betöltéséig magasabb összegű iskoláztatási támogatásban részesült, akkor továbbra is jogosult a magasabb összegű iskoláztatási támogatásra mindaddig, amíg a gyermek közoktatási intézményben tanul, de legfeljebb annak a tanévnek a végéig, amelyben a 20. életévét - sajátos nevelési igényű tanuló esetén - a 23. életévét betölti.


Én itt sehol nem látom, hogy tovább járna, mert az asztmás gyerek nem SNI.

2011. ápr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

akkor hogyan lejhet az, hogy egyik ismerősöm (velem egykorú) egyetemista, és szintén tartósan beteg (valami érzékenysége van), és neki jár a 90% os kedvezmény, meg a saját jogú családipótlék is.

El nem tudod képzelni???

igen, nos 200 km re van tőlünk ahova kellett volna befeküdni, és azért levittek volna szüleim, ok, hazajönnek, eljönnek értem, meg hazamegyünk egy hát után az 800 km,és azért még kell kajapénz meg azért legyen nálam valamenniy... szal simán 30 ezerbe fájt volna:S

és nekünk ez egyszerre igenis SOK pénz.

2011. ápr. 19. 21:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha veled egykorú és ebben a tanévben tölti/töltötte a 20.életévét vagy töltötte, akkor jár a tanév végéig. Ezt mondja az általam linkelt szabály. Tehát ebből nem lehet kiindulni.

Nem hiszem el, hogy emelt családi pótléknak lenne ilyen feltétele. Tartós beteg a gyerekem, GYES-t és emelt családit is kapok, egy űrlap volt a betegség megnevezésével és ennyi. Ez egyenűrlap, és nincs rajt semmiféle kikötés, hogy bármilyen ellátásban részt kellene venni.

Inkább azt tartom valószínűnek, hogy a szakorvos nem ítélte olyannak az állapotodat, ami indokolta volna, hogy tartós beteg legyél.

Leszázalékolni pláne nem fognak egy olyan betegséggel, amivel még tartós betegnek sem nyilvánítottak. De próbáld meg.

2011. ápr. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem szüntették meg a családit,amugy normál esetben is addig jár(nem tudom,talán 23 éves korig)amig nappalin tanul.
2011. ápr. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!