Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mostanában (pár hónapja)...

Mostanában (pár hónapja) megveszem a kismama magazint, viszont nem vagyok még terhes, csak tervezzük. Ez így normális?

Figyelt kérdés
Kis faluban élünk, és nyilván már megindult a pletyka, hogy terhes vagyok. Szóval más is csinált ilyet? Számomra nagyon tanulságos és érdekes cikkek vannak benne, és persze tervben van a babaprojekt, csak az idei esküvőt még ki szeretnénk várni. De addig is olyan jó olvasgatni. Volt, hogy a párom kérdezés nélkül hónap elején megvette nekem, és az e havi számot is ő ajánlotta fel a boltban. Néztek is nagyot a természetesen ismerős eladók, de még nem kérdezett rá senki sem :-). Bár különösebben nem izgat a dolog. A korunk alapján már "esedékes" lenne. Szóval csinált más is ilyet? Vagy én vagyok egy kicsit "túlbuzgó"? Köszi a válaszokat előre is.
2009. márc. 5. 08:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ez nem "túlbuzgóság". Nincs abban semmi baj, ha felkészült szeretnél lenni mire jön a pici, sőőőőt. Inkább lenne mindenki olyan mint te, akkor biztos nem vállalnának ennyien felelőtlenül gyereket.

Nagyon jó dolgokat lehet olvasni ebben a magazinban, én is nagyon szeretem, és igen, én is megvettem néhány számot amikor még nem voltam terhes, sőt nem is terveztük a bébit. Nincs ebben semmi kivetni való. Ha az ismerősök megkérdezik, hogy mért veszed meg, csak nem baba lesz ? Akkor kérdezz vissza, hogy mért? Nincs ráírva, hogy csak kismamáknak értékesíthető! Az ember manapság már mindenért kap gúnyos megjegyzéseket. Engem eddig azzal "csesztettek", hogy nincs gyerekem, biztos meddő vagyok (úgy tudtuk nem lehet), most hogy végre csodák csodájára teherbe estem kaptam én is hideget-meleget. 2. UH-ra mentem, szemben ült velem egyik régi osztálytársnőm a váróban. Elkezdtünk beszélgetni, panaszkodott, hogy mindig van vele valami baj, folyton begyullad stb. (gondoltam magamban nem kéne annyi pasival lenni) Kérdezte én mért vagyok ott és elmondtam neki, hogy kisbabát várok. Erre megjegyezte, hogy Széééép vagy! Nagy gúnyosan! Nem tetszett neki, hogy 20 évesen már babát várok. Na itt nálam elszaladt a cérna és megmondtam neki a magamét. Szerintem még mindig jobb, hogy 20 évesen babát várok attól akit szeretek és már évek óta együtt vagyunk, mint az hogy Ő szintén 20 évesen 2 hetente a nődokihoz jár, mert úgy váltogatja a pasijait mint más a fehérneműt és még csodálkozik, hogy mindig összeszed valamit. A kis csaj azóta sem köszön nekem, de nem igen bánom. Nincs szükségem olyan "barátokra" akik lenéznek azért mert terhes vagyok. Én legalább tudom kitől van a gyerekem.

Csak azt tudom neked mondani, hogy ha gúnyos megjegyzést tesz valaki neked, ne hagyd magad. Ha érzi, hogy meg hunyászkodsz, vérszemet kap és kioktat mindenért. Pedig nekem nincs szükséged arra, hogy bárki is kioktasson, főleg nem baba ügyben.

Sok sikert a bébi projekthez! Remélem minden rendben lesz!

Minden jót!

21 heteske

2009. márc. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Gratulálok a babához! Kicsit irigyellek a terhességed miatt, de csak jó értelemben. Én is szerettem volna fiatalabban gyereket vállalni, de hát még most sem késő (27 leszek, ha elsőre összejön :-)). Köszi, hogy megértesz az újsággal kapcsolatban!
2009. márc. 5. 08:33
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen normális dolog amit csinálsz, és ne törődj a pletyizőkkel.

Jól teszed, hogy előre tájékozódsz!

Sok sikert!

2009. márc. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!