Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha távkapcsolatban élünk, de...

Ha távkapcsolatban élünk, de nem lehet saját babánk, fogadhatunk örökbe?

Figyelt kérdés
A férjem havonta csak egy hetet van itthon, és félek, hogy nem fogadhatunk így örökbe gyereket. Anyagilag így biztosak a körülmények, itthoni fizetésből, pláne egyből viszont nem tudnánk a gyereket felnevelni. Szerintetek a Tegyesz így elutasít bennünket?
2009. márc. 6. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg fogják engedni.Mit dolgozik a férjed?

Nem lehet,h ne mondjátok meg,h csak kevés időt tölt otthon?

Én is örökbe akarok fogadni egy kisfiut a lányom mellé.

Már nálam van a fiam,de nagyon hosszadalmas az eljárás.Így nevelőszülőként már nevelhetem és velem lehet.

Milyen idős gyerekre gondoltál?

2009. márc. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A férjem Németországban egy acél szerkezetek gyártó cégnél dolgozik. Igazából mi egy max. egy éves kisgyereket szeretnénk, mindegy, fiú-e vagy kislány. Ne legyen értelmi vagy testi fogyatékos, és magyar legyen, ennyi. Viszont a saját lakásunkon hitel van, fizetni nem tudnánk itthoni pénzből. Hazudni nem szeretnék, mert nagyon nem megy nekem, sajnos, rögtön látnák, hogy valami kamu van a dologban. Ti mikor gondoljátok indítani?
2009. márc. 6. 13:10
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Már el van indítva az eljárás.

Nektek miért nem lehet saját?

Nagyon vigyázz amikor kiválasztod a gyereket.

Elöbb vidd el mentálhigiénáshoz,hogy vizsgálja meg.

Melyik városban éltek?Mi Bp.

Voltál már megnézni gyerekeket?

Mi egy 2 éves kisfiut választottunk és szerencsénk volt mert nagyon okos.

Ezt akkor sajnos még nem lehetett látni,mert nagyon beteges volt.De csak a nyugodt családi légkőr hiányzott neki és most makk egészséges.

2009. márc. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Bakker mintha egy kutyáról beszélnél...
2009. márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekünk egyenlőre még csak tervbe van, hogy elindítjuk az örökbefogadást. Még nincs meg minden vizsgálat, de egyenlőre semmi gondot nem találtak. Mivel mi lombikozni nem szeretnénk, ezért került szóba az örökbefogadás. Szeretném tudni, mi megfelelnénk-e így is, hogy a férjem kétlaki. Sok csalódás ért, és nem szeretném megint valamibe beleélni magam, ami nem jön össze. Nem Bp-n lakunk, Nyugat-Magyarországiak vagyunk. Gratulálok a kisfiúhoz! :)
2009. márc. 6. 16:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm a gratulát.Én sem vállalnám a lombikot.

Nem tudom hogy engedélyezett-e a külföldi örökbefogadás,de arra gondoltam,hogy mi lenne ha itt nem engedik meg,akkor megpróbálni Romániából.Több gyerek van,magyarok is vannak(István,Csaba névvel).

Végül is Únión belül lehet, hogy van esélyetek.

Fehérbőrüek vagytok?

Ha igen,akkor nehezebb fehérbőrű gyereket találni.

2009. márc. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, magyarok vagyunk. Nem tudom, hogy lesz, majd ahogy a legegyszerűbb, vagy a leggyorsabb. Nekem teljesen mindegy, milyen nemzetiségű a baba. Cigány kisgyereket csak azért nem fogadnék örökbe, mert egyszerűen nem életszerű. Mind a ketten nagyon fehér bőrűek vagyunk, hülyén nézne ki a kisgyerek velünk. :)
2009. márc. 8. 12:45
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi is fehérbőrűek vagyunk a lányom szőke kékszemű.

A "kisfiam" is fehérbőrű,még hasonlít is ránk.

Ne halassz egy napot se ,mert sokszor hosszú évekig tart amég gyereket találtok.Vagy sorra kerültök.Majd kivizsgálnak egészségügyileg.

2009. márc. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!