Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Örökbefogadás. Vajon így...

Örökbefogadás. Vajon így mennyi idő múlva fogadhatunk örökbe egy gyermeket?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok, a férjem 30, sajnos nem lehet gyermekünk ("miattam"). Így aztán úgy döntöttünk, örökbefogadunk egy gyermeket. De nem kisbabát, hanem úgy 3-6 éves gyermeket.

Jó anyagi körülmények között élünk, saját lakással, autóval, biztos egzisztenciával. Mennyi esélyünk van, hogy örökbefogadhatunk? Mennyi időt kell vajon várnunk?


2010. szept. 26. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Ha elindítjátok a folyamatot a helyi gyámügynél, kb. 3-4 hónap, mire megvan minden. (környezettanulmány, orvosi igazolások, szülői tanfolyam, pszichológussal beszélgetés -3-4 alkalom is lehet). Utána kb. olyan egy éven belül kaphattok 3-6 éves gyereket, vagy hamarabb is. Babákért sokan "állnak" sorba, nagyobb gyerekért kevésbé.


Barátnőmék vannak benne épp örökbefogadásban, úgyhogy viszonylag jók és frissek az infóim. Sok sikert és boldogságot Nektek a nemes célhoz :)

2010. szept. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hoxán nagyon sok fórum van ezzek kapcsolatban. Biztossan tudnak neked válaszolni.

Az biztos, hogy így az átlagnál gyorsabban végére érhettek, ha nem picurkát szertnétek.


Érdemes oda telefonálni az intézményekbe, így elsőkézből kaptok válaszokat.

Én tuti a fóti gyermekvárossal kezdeném.

Elérhetőségek

2153, Fót, Vörösmarty tér 2.

+36 (27) 358 022 +36 (27) 358 490

Fax: +36 (27) 360 653

info@kigyk.hu

2010. szept. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. szept. 30. 14:37
 4/4 anonim ***** válasza:
hogy álltok?
2011. ápr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!