Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen szempontokat érdemes...

Milyen szempontokat érdemes és kell figyelembe venni babakocsi vásárlásakor?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 27. 09:09
 1/6 anonim ***** válasza:

írok néhány szempontot....

-hol laksz:emelet lifttel, lift nélkül?kertes ház/lakás?Ez a babkocsi súlya szempontjából fontos...könnyű legyen vagy nem baj, ha nehéz.

-mikor születik a babád:Ha téli, akkor jó legyen téliesíteni, ha őszi, mondjuk szeptemberi, akkor figyelj arra, hogy februárban,még csak 5 hónapos lesz, még nem tud ülni, viszont már nagy baba, jól be kell öltöztetni, szóval nem árt, ha nagyobb a fekvőfelülete a kocsinak, hogy kényelmesen elférjen.(Ezt csak azért írom, mert vannak olyan kocsik, aminek a részeit külön lehet a vázra tenni, és a mózes némelyiknél pici, nem férne bele egy 4-5 hónapos jól beöltöztetett baba)

-figyelj az ár-érték arányra:Nem biztos, hogy a márkásak a legjobbak!Jó, ha van hozzá hordozó, lábzsák, meg egyéb kiegészítők, ezeket nem kell már megvenni.

-nézd meg hogy a kiszemelt kocsi mekkora összecsukva, hogy fér be a kocsitokba, ha van kocsitok.

-Menj el egy nagyobb bababoltba, ahol sok kocsi van, hogy ki tudj próbálni többfélét.Tudod vannak a hagyományos kocsik, meg azok, aminek az egyes részeit külön rá lehet tenni a vázra.


Kb ennyi jutott most eszembe, de biztos írnak mások is:)

ha van konkrét kocsi, esetleg linkeld be, hátha tudunk róla véleményt írni.

2011. ápr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Enyéni igényeid szerint dönts.Mi pl.kertes házban lakunk,tehát nem volt fontos,hogy könnyű legyen a kocsi,de az igen,hogy a hepehupás úton jól lehessen vele közlekedni.Illetve,hogy beférjen a csomagtartóba.

És természetesen az ár is lényeges volt,illetve,hogy új legyen a kocsi.


Mi végül megtaláltuk az "igazit" külsőleg is tetszik,és megfelel a szempontoknak,illetve nekem az is nagyon "bejött" hogy sok kiegészítő volt hozzá.Azért az sem mindegy,hogy ezeket kapod,vagy még külön költeni kell rá.

2011. ápr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindenkinek mas.

Mi varosban lakunk, homokos kornyeken nem igazan babakocsizunk, maximum gyepen.

Sokat autozunk, lepcson is kell cipelnem a babakocsit.

Bevasarolni is jarok vele.

A baba mellett volt egy majdnem baba gyerekem is, az o kezet is fognom kellett az elso setaktol kezdve, vagy vinni a motort. Nem volt nagy hely a babakocsi raktarozasara.

Ennek megfeleloen nalam a szempont:

- konnyu legyen

- kicsire csukhato

- ne legyen sok kulonallo alkatresz, amit raktarozni kell, max hordozo kulon, de mozes es leveheto uloresz ne legyen

- vagy nagy legyen a bevasarlokosar, vagy olyan legyen a tolokar kialakitasa es a vaz, hogy taskakat tudjak sorban ket oldalra kotni

- ne ket fulbol alljon a tolokar, mert akkor fel kezzel nehez iranyitani, hanem egyben legyen, vagy kozeprol agazzon kette, hogy legyen hol egy kezzel fogni, mikozben a masik gyerek kezet is fogom

- se fius, se lanyos szine ne legyen, de elenk legyen, hogy zebran, itt-ott meglassanak (citromsargat vettem mindig emiatt)

- hatul ket nagyobb, elol ket kisebb bolygosithato kereke legyen, mert ezt a legkonnyebb iranyitani varosi talajon es gyepen

- jo minosege legyen, ne legyen nehez, de legyan massziv, strapabiro, jo minosegu szovet, jol osszerakott vaz, ami nem nyeklik, zorog, szakad egy ev aktiv hasznalat utan sem

- nalam az ar nem feltetlenul volt szempont, hasznalt kocsikat nem vettem, inkabb ujat garanciaval, tenyleg jol korulneztem valasztas elott, emiatt mindig olyat sikerult kifogni, ami megerte az arat

2011. ápr. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mindenkinel mas.

Nallam ez volt:

Lapra csukhato legyen es ne esernyore (lapra konnyebben elfer a kocsinkba)

Kivehetok legyenek a kerekei (sokat utazunk repulovel es mivel dobaljak ide oda a kerekeket mi a borondunkbe szoktuk tenni, hogy nehogy eltorjenek, kicsorbujanak a dobalastol es iszonyat konnyu igy elmosni oket)

Konnyu legyen (amienk 6.4Kg)

Viszintesbe dontheto legyen, a kisfiam szeret seta kozben szunditani es van, hogy egesz nap uton vagyunk, tekergunk, kirandulunk).

Teleszkopikus legyen mind a 4 kereke (sokat jarkalunk parkba, koves uton es ne razkodjon nagyon a kisfiam).

A tolokar ne alljon ket reszbol hanem egykezzel is tolhato legyen.

Az elso kerekei bolygositottak legyenek (konnyu igy az uzletbe tolni meg bevasarlo kozpontokba, sima uton) de legyenek lezarhatoak is simara nem bolygositottra (igy konnyebb a parkba, tengerpartopn a homokba vagy hoba tolni)

Legyen eleg szeles az ulo resze. A kocsink ami ezelott volt sajnos keskeny volt es a kisfiam telen szorongott benne overalban. A mostani jo kenyelmes.

Nekem ennyi eleg is volt, kulonosen a szin vagy marka nem igen erdekelt ha ezeknek megfelelt. Kisfiam van, persze nem rozsaszin a kocsi de vettunk egy feketet. Ja, es a keretunk kb. 35-40 ezer volt.

2011. ápr. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem ezek volta a szempontok a másodiknál:

-ne legyen PC (első az volt, ráadásul akkor jó drágán és pl. kitört a kereke(

-legyen TS-es

-negyen alul nagy kosara és kerék ne érjen hozzá (a PC-nél ez is volt a hiba)

-bolygókerekes

-nem kell mózeskosár

-beférjen a Swift csomagtartójába

-nem legyen 100 ezer vagy annál drágább


(így vettünk 2 éve egy Garco Ultima TS-es babkocsit 50 ezertért)

2011. ápr. 27. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ha most vennék (már nem használunk szinte babakocsit mert 3,5 és 1,5 évesek a lányok és szinte mindenhova kocsibal és gyalog + motorral megyünk, de ha most vennék, akkor mai esezmmel ezeket nézném:

könnyyen és kicsire összecsukható legyen

nem feltétlenül akarnám újszülött kortól 3 évesig 1 babakocsival megoldani

lehessen a kart két irányba forgatni

nem kell hozzá sok kiegészítő, inkább megvenném maire szükkésgem van. pl a lábzsákot soh anem használtuk és a naptetőt sem (nekünk CAM van/volt és vettem hozzá egy Espritet)

fél kézzel is tudjam irányatni

teljesen dönthető legyen

jól levegőztethető legyen

lássam a babát benne, ha nekem háttal ül

nagy legyen a kosár alatt


nagyjából ennyi. én most is hagyományos formát vennék, nagyon nem tetszenek ezek az ufó járgányok. És az sem biztos, hogy újat vennék. Akkor 140ezret fizettünk érte, de felelsleges volt, még így is, hogy két lány használta és lehet, hogy jön a harmadik :)

2011. ápr. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!