Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen szempontokat kell...

Milyen szempontokat kell figyelembe venni babakocsi vásárlásnál?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 18:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálam ezek voltak a fontosak, miután kipróbáltam azt, amit ajándékba kaptunk:


- min. 85-90cm hosszú fekvőrész

- 3 fokozatban dönthető háttámla

- 5 pontos öv

- átfordítható tolókar

- téliesíthető legyen

- nagy méretű fix felfújható kerék

- nagy méretű bevásárló rekesz alul


Azt hiszem ennyi volt. Aztán volt még hozzá mózeskosár, meg esővédő, meg kistáska. Nem bántam, de ezek nagy rész vagy volt már, vagy nem volt feltétel :)

2011. jan. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia!

Ha nem csak egy gyerkőcnél fogod használni akkor érdemes pl minőségi kocsit venni hogy el tudd tenni a tesónak is, az ára megtérül több babánál, de ha később el akarod adni akkor is!

Aztán azt hol akarod használni rossz úton, városban, fogod e cipeli fogsz e vele lépcsőzni, buszozni? ebben az esetben a súlyát, kerekek méretét, anyagát (fújható gumi vagy műanyag)!

szemből is akarod e tolni a babát, szeretnél e mózest, babahordozót csatlakoztatni a vázhoz? ez akkor jó ha sokat autózol a babával mert elég csak a babakocsi vázát bedobni az autóba!

érdemes olyan babakocsit választani aminek jó minőségű nem beleizzadós huzata van ami mosható, ez nagyon praktikus!

a kupola, karfa levehető e? nyáriasítható a kocsi vagy sem? mennyire lehet összecsukni és milyen könnyen?

a sportrész nem túl szűk télire kabátban?

ennyi jutott eszembe hirtelen:-)

2011. jan. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia, csatlakozom az előttem szólókhoz! Annyit még hozzá tennék, hogy - pláne ha városban, járdákon át közlekedtek vele - érdemes nagyobb kerekű kocsit venni. Mi kipróbáltuk a kicsit is, de egyértelműen a nagy kerék vált be.
2011. jan. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nekem a nagy kerék volt az 1.szempont, aztán kényelmes, nagy ülőrész, ami döntehető vízszintesig, egy kézzel tolható legyen, ne legyen túl nehéz, minőségi legyen, ára elfogadható legyen.


végül Coletto Aveot vettünk, nagyon szeretjük!

2011. jan. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia.


Leirom amik nekunk fontosak voltak egy babakocsiban.

1. a babanak legyen kenyelmes: vizszintesig dontheto hattamla es tobb fokozatban allithato legyen.

2.teliesitheto legyen, mert februari a lanyom

3.nagy kereku konnyu kocsi legyen.

4. ra lehessen csatolni a hordozot egyszeruen

5.bolygo kerek nekem egyszerubbnek tunik (valaki nagyon utalja)

6.nagy bevasarlo resz

7.az esovedonek legyen egy kulon zseb, mert nalunk szinte minden nap esik valami es nagyon szeles varosban elunk....szinte nincs nap hogy ne hasznaljuk

8. es ha lehet mindez megfizetheto aron :)

2011. jan. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálam most már az a legfontosabb, hogy fix kerekek esetén egyenesen menjen!! De most komolyan!!!

Nagyon sz@r úgy tolni a babakocsit, hogy közben teljesen rá kell tartani, hogy ne menjen le a járdáról.

Ha teheted, próbáld ki a boltban, próba nélkül én már tuti nem vennék babakocsit!!!

2011. jan. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tél eleji születésű a lányom. Újszülött kocsinál szempont volt

- vízszintesig dönthetőség és hogy elférjen benne téliesítve is kényesemen, ha be van öltöztetve, anorák meg takarók meg minden.

- nagy kerekek a rossz utak meg a trutyi idő miatt (télen a bolygókerék használhatatlan)

- nagy bevásárlórekesz alul

- jó rugózás

- szempont lett volna még a súly, mivel a 6.on lakunk és általában rossz a lift, de végül egy batárkocsink lett, ami megfelelően télállónak bizonyult, de dögnehéz volt.


4 hós korától viszont már nem maradt meg fektetve, mindenáron ülni akart, fel kellett emelni a háttámlát félülő pozícióba. És ahogy kitavaszodott, rájöttem, hogy a korábbi stabil kocsink immár funkcióvesztett, ráadásul sok boltba nem is lehetett beférni vele, és hát manőverezni sem nagyon lehetett vele.

Vettem egy ultrakönnyű sportkocsit és kinyílt számunkra a világ :)


A második babám tél végi születésű, nála is csak pár hónapig használtuka batárt, jó volt télen, de ahogy eltűnt a hó, már vettük is elő a sportkocsit. Az idei téltől féltem, de meglepően jól szuperál, bár már kissé szűkösen fér el benne az anorákban, és a biztonsági öve rövidnek bizonyult így beöltözve(mondjuk kifejezetten nagydarb a fiam), de egy övvel megoldottam.

2011. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!