Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnál negatív jelentéstartalmú...

Adnál negatív jelentéstartalmú nevet a babádnak?

Figyelt kérdés
A Trisztánra gondoltam, de most olvastam, hogy azt jelenti, szomorúságra született. A név tényleg kötelez?
2011. ápr. 27. 10:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%

Nem is tudom. Én nem gondolom, hogy akkora jelentőséggel bír. Az én nevem igazából csak az Annából jött becézés - Anikó.

Sosem foglalkoztam vele igazából.

A kislányom nevének még jelentése sincs, de ez tetszett, így hát azt adtam neki. Az a fontos, hogy én tudom, hogy Ő mit jelent nekem.

2011. ápr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%

Az én kisfiam Isten ostora (Attila). Mit ne mondjak, szoktuk emlegetni időnként, hogy ő Isten ostorának csapása. :)))


Én azért nem adnám a Trisztánt, mert egyáltalán nem tetszik a név, nem azért, mert negatív a jelentése. Na meg lehet, hogy később cikiznék: Izoldát hol hagytad?

2011. ápr. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%
Én sem hiszek az ilyenben. Bőven elég szempontunk volt a névválasztásnál nem szaporítottuk még egyel. A sajátomét se tudom mit jelent.
2011. ápr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Hülyébb dolgok miatt is cikizik egymást a gyerekek:) Ezen az alapon kiesik a Csongor (Tünde miatt), és sok más is. Nálunk nagyon menne a családnévhez.
2011. ápr. 27. 10:15
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

Az én nevem angyalt jelent, hát nem mondanám, hogy valaha is olyan angyalka típus voltam.

Egyébként szerintem 100-ból 50-en nem tudják mit jelent a saját nevük, és nem is foglalkoznak ezzel.

A kérdésed után, megnéztem a kisfiam neve mit jelent:Ármin-hadi vezér.

Én ezzel, a névválasztásnál nem foglalkoztam.

2011. ápr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
A cikizés dolgot meg végképp nem vettük figyelembe, a gyerekek kreatívak, ha cikizni akarják valamiért akkor úgyis kitalálnak valamit.
2011. ápr. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Kedves 10:21! Ebben tökéletesen igazad van, a gyerekek találékonyak az ilyesmiben.
2011. ápr. 27. 10:24
 8/21 anonim ***** válasza:
Hú,azért ez a Trisztán név egy kicsit erős.Már elnézést,de természetesen ti tudjátok.A jelentése is...nem is tudom.Annyira nem hiszek benne,de a jelentése nagyon nem jó.Biztos nincs valamilyen más nevetek még a tarsolyban?
2011. ápr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hogy érted azt, hogy erős? Csak a jelentése miatt, vagy más oka is van? Persze hogy van másik név is a tarsolyban, de ez tetszik a legjobban. Csak a jelentése ne aggasztana:(
2011. ápr. 27. 10:35
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Én néztem a jelentéseket is a névválasztáskor.
2011. ápr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!