Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több lány születik manapság...

Több lány születik manapság mint fiú?

Figyelt kérdés

A lányom óvodai csoportjába (5 éves)17 lány és 11 fiú jár. Megkérdezett ismerőseim gyerekeivel is több lány jár mint fiú (iskolai osztály).

Én (28 vagyok) még úgy tanultam, hogy több fiúcska születik mint lány (kb.2-3 %-kal), és a 40. életév körül kezd kiegyenlítődni az arány, illetve a 60. év körül már több a nő, annyival,amennyivel kevesebb lány születik (2-3 %-kal), a továbbiakban meg rohamosan nő a nőcik aránya-(mivel a pasik -sajna- egymás után gyorsan mennek el ).


2011. ápr. 27. 18:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Én úgy tudom, hogy több lány születik...
2011. ápr. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
34%
Érdekes, mert itt mifelénk az utóbbi időben szinte csak kisfiú született.
2011. ápr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Több fiú születik, mint lány, de a fiúk körében nagyobb a csecsemőhalandóság
2011. ápr. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Mindíg több lány születik mint fiú
2011. ápr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Leírnátok, hogy miből állapitjátok meg az álláspontotokat, illetve honnan származik az infótok?
2011. ápr. 27. 18:34
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Lány a több, már csak tapasztalatból tudom, hogy próbáltam kisfiam kinőtt ruháin továbbadni, de nem tudok mert kb. 10 ismerősöm szült az elmúlt fél évben és mind kiscsajszi.

A kórházban a szobában (4 ágyas)mindig csak lányok voltak, amíg benn voltam 3 napig.(volt aki már ott volt, elment, helyette hoztak mást, az is lány volt)

2011. ápr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]



Magyarországon kiemelkedően magas a gyerek értéke, a magyar népesség mégis folyamatosan fogy, fiú és lánygyerekből is egyre kevesebb van. Kína és Észak-India vidéki területein a gyerek szintén nagy érték, de csak akkor, ha fiú. A hasznosabbnak tartott fiúgyerekek iránti ősi vonzódás, a kisebb családok iránti modern vágy, és a tökéletesedő ultrahangtechnika miatt egyre több lánycsecsemőnek vagy magzatnak kell meghalnia. A lánygyerek egyszerűen nem éri meg. Forrás: index.hu / Munk Veronika

Csak akkor kell a gyerek, ha fiú


A népességadatok szerint a világon mindenhol valamivel több fiú születik, a természet ugyanis így egyensúlyozza azt a tényt, hogy a fiúk között magasabb a csecsemőhalandóság. Így áll elő az a helyzet, hogy termékeny korban közel azonos arányban vannak a két nem tagjai. A standard adatok szerint az egész világon 103-106 fiú születés jut 100 lányra. Magyarországon is kiegyensúlyozott a születések nemi aránya, nálunk a KSH adatai szerint 100 újszülött lányra 105 újszülött fiú jut.

2011. ápr. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2009 nyarán született a kisfiam,és akkor a fiúk voltak többségben a kórházban.
2011. ápr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Lehet. Nem hallottam erről. De nekem kislányom lesz :)

36 hkm :)

2011. ápr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mikor én kórházba voltam 36.héten akkor 5szobatársamból, mindeggyik fiúval volt várandós.

Mikor40hetesen szültem, szinte csak lányok voltak az egész osztályon

2011. ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!