Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mekkora esélye van a bíróságon...

Mekkora esélye van a bíróságon egy gyermekelhelyezési perben egy büntetett előéletű apának?

Figyelt kérdés
A párommal nagyon megromlott a viszonyunk, szakítani akarok már vele, viszont azt mondja, hogy nem fogja hagyni, hogy a 2,5 éves lányunk velem maradjon. Ő büntetett előéletű (cserbehagyás miatt már lejárt felfüggesztett), míg én kicsit labilis idegzetű anya vagyok. Ő pont ezt akarja kihasználni, bár ez a lelki állapot már a kedves apuka miatt alakult ki. Nekem nincs saját lakásom, levelezőn tanulok még a gyes mellett, anyukámékhoz költöznénk. Neki jól fizető, de külföldi állása van, és ki is vinné magával a gyermeket. Megteheti, elvehetik tőlem? Nagyon nem szeretném, hiszen a kislány hozzám ragaszkodik, én vagyok az anyja, az életem is odaadnám érte! Az apja fenyegetőzik, hogy majd a bíróság eldönti.
2011. ápr. 28. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
én nem vagyok jogász se ügyvéd, de szerintem egy gyermeknek az anyja mellett a helye hacsak olyan ok nincs mai ezt meghiúsítja, de nem hiszem hogy egy kis idegesség ezt megakadályozhatná, mindent el kell mondani a bíróságon, hogy hova költöznétek milyen anyagi körülmények között, illetve ha már büntetett előéletű a párod, szerintem jobb lenne ha a bíróságon meg se szólalna.... Higgadt nyugodt legyél és minden rendben lesz....kitartást, szurkolok neked
2011. ápr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerezz egy jó ügyvédet. Egyre nagyobb tendencia apának ítélni a gyermeket. Ahogy elnézem, mi úgysem tudjuk reálisan ezt a helyzetet eldönteni, előre sajnálom a gyermeket, hiszen ez egy hosszú, sárdobálós per lesz.

Csak azt nem értem, ha egyszer két ember szerette egymást, utána hogy kerülhetnek ilyen helyzetbe?

2011. ápr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmi esélye nincs, ha fel tudod mutatni, hogy van hol laknotok, és van segítség melletted, mind anyagilag, mind fizikai támaszként. Az ügyvéd nem árt, de ezzel még nem kell foglalkoznod, ráérsz majd késöbb is, ha perre kerül a sor. A gyereket csak egészen extrém esetben adják oda az apának. Az útlevél kiadásához kell apai és anyai beleegyezés is. Ne menj bele!! Viszont, ha nem volt gyermekelhelyezési per még, akkor ne hagyd hogy elvigye a gyereket, mert az ördög nem alszik. Nem lesz a kezedben semmi, amivel bizonyítani tudod, hogy korábban így egyeztetek meg, hogy te neveled. Mire a rendőrségen feljelentést teszel, hogy nem hozta haza, bizonyítod, lép a gyámügy, családvédelem, per, és a többi, bele fogsz őszülni. Akár 4-6 hónap is eltelhet. Csak óvatosan. Ezt megelőzheted egy közjegyző előtt hitelesített, mindkettőtök által aláírt megegyezéssel a láthatásról. De ne felejtsd nincs esélye, mert pici még a gyerek. Ha nem vagy bizonyítottan drogos, alkoholista, nem állsz pszichiátriai kezelés alatt, nics az a bíróság, aki elveszi tőled. Az, hogy jó állása van, max annyit jelent, hogy több gyerektartást fog fizetni.
2011. ápr. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
12:40-nel teljesen egyetértek. Még annyit tennék hozzá, hogy ha saját magad kicsit labilis idegzetűnek nevezed, akkor érdemes lenne egy pszichológust felkeresned. Egyik, hogy valszeg tud Neked segíteni, a másik, ha tényleg per lesz, akkor tudsz egy papírt lobogtatni, hogy Te mindent megteszel azért, hogy a gyereknek jó anyja légy. Remélem, érted, mire gondolok! Talán még azt is megállapítja, hogy a kedves párod miatt vagy ilyen, és csak jó tenne Neked és a babádnak is, ha külön mennétek.
2011. ápr. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, azóta vagyok ilyen ideges természetű, mióta mennek a viták. A kapcsolatunk ott romlott el, hogy mind a ketten akartunk gyermeket, de mikor terhes lettem mintha nem is örült volna neki, el sem kísért soha az orvoshoz sem. Mikor megszültem és pici volt a lányom, betegeske, akkor is mindig kitalált valami elfoglaltságot, csak ne kelljen velünk orvoshoz vagy például a szüleimhez jönni, majd alig múlt 1 éves a lányom, és ki is ment külföldre dolgozni, azóta jár haza 2-3 havonta. Persze a lányka közben nagyobb lett, cserfes, szép lányka, most már őt akarná, de velem ugyanúgy vitázik, beleköt minden tettembe..
2011. ápr. 28. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!