Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem anyosomat?...

Hogyan kezeljem anyosomat? Folyton rosszindulatuan beszologat.

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz Most már 27 hónapos a kisfiam,de első perctől beleszólt mindenbe,még a szoptatásba is.Együtt lakunk ,de külön lakrészbe.de mindent hall,ha sir a gyerek rögtön ott van,hogy mi van?Ráadásul folyton kötekszik,arra hivatkozva,hogy ő már 3 gyereket felnevelt.Most már oda jutottunk,hogy elküld melegebb éghajlatra,sőt anyukámatle k..vázza és szerinte nem adok enni a gyereknek azért ilyen sovány(27 hónaposan 13,3kg)és feljelent a gyerekjolétnél.Holott nagyon jo étvágyu a gyerekem,szol ha enni szeretne,sőt még azt is megmondja mit kér.Ha 10 percet késik az ebéd már reklamál,hogy éhes.Ha sétálni viszem akkor azt mondja,tekergek meg csavargok a gyerekkel,ugy tesz mintha ő vezetné a háztartást helyettem,holott még akkor sem volt hajlandó semmit segiteni a férjemnek mikor a szülészeten voltam.Már nem tudok mit csinálni Ha visszaszolok a gyerek zokog és miota nem beszélek neki vissza még jobban osztja az észt.Ti mit tennétek?Segitsetek légyszi.
2011. máj. 7. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Azon lennék, hogy minél hamarabb elköltözzek. Egy ilyen anyós helyett még egy idegennel is jobb lakni, és a kedves apuka meg asszisztál anyósnak? Nem ártana békességre inteni az öreglányt és közben új lakást keresni. Nem tudom mi a felállás, mit fizettek stb, de el kell menni onnan.
2011. máj. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezen csak a különköltözés segíthet érdemben szerintem.
2011. máj. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A férjed nem látja ezt az egészet?

Mit szól hozzá?


Első körben ketten beszéljetek erről.


Másodsorban, szerintem a költözésen túl,amíg ott (kell) laktok,addig csak a szavak segíenek.

Mi lenne,ha teljesen ugyan így elmondanád ezeket neki? De nem szépítve,hanem így ahogy nekünk?


Mondjuk,ha ilyen a viselkedése,akkor nem lehet egy észlány (már elnézést),lehet,hoyg normális beszéddel az ilyen embernél nem érsz el semmit,de egy próbát megér.


A másik meg,hoyg megmondod neki egyszer (úgy hogy a gyerek ne hallja),hogy ne tegye be a lábát többet hozzátok,ha csak kötekedni képes,és hogy ha ő már felnevelt 3 gyereket, akkor gratulálsz neki,nagyon jó munkát végzett,hagyjon most téged érvényesülni,és hagyja,hoyg a saját gyerekedet te neveld,ő meg legyen szerető nagymama "csupán". Mert a kötekedésével a saját unokájának teremt rossz légkört.


Sok sok erőt és kitartást kívánok!


Ui: ha nem megy a dolog szivesen felhívom és kiosztom anyósodat :-)) vicc volt ám - csak próbáltam ezt a témát valami vidámmal zárni.

2011. máj. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hüü hát ki lehetsz már nagyon ,én nem hiszem hogy tudnám nagyon tartóztatni magam biztos beszólogattam volna már én is neki és amúgy meg miért nem zárod be a bejártai ajtot aztán hagy kopogjon ... Arra meg hogy a gyerek elkezd zokogni ha vissza szólsz a maminak akkor olyan hangsúlyba mond hogy ne vegye észre a fiad hogy te most épp szidod őt :-) Egyébként meg irigyellek hogy ilyen jó étvágya van a kisfiadnak ,az én kisfiammal másfél éve bajlódunk hogy nagyon keveset eszik ő 2 és fél éves mult és még csak 11,700g ,nem sovány olyan pont jó van pocak is de engem nagyon zavar hogy akkora adagokat eszik mint egy 9 hós körüli baba :-S Sok sok kitartást kívánok és erőt!!
2011. máj. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kisnita ***** válasza:

Mit kezdj vele? Semmit! Mert semmit nem tudsz. Sajnos ki vagy szolgáltatva neki, egyrészt nála laktok másrészt nagyon okosnak és tapasztaltnak hiszi magát mivel ő már 3 gyereket felnevelt. Lehet, hogy nagyon okos és tapasztalt, nem tudhatom, de azt viszont tudom, hogy nem lenne joga így beszélni veled. Ezt csak úgy tudod kiküszöbölni ha elköltöztök és minél kevesebbet engeded látogatóba. Ha van egy csepp esze akkor idővel rá fog jönni, hogy csak akkor mehet látogatóba ha normálisan nyilvánul meg. Nálunk is így volt. Mióta nem lakunk együtt elviselhető anyósom, sőt néha (tényleg nagyon néha) még szerethető is. Az én anyósom nem olyan rossz indulatú mint a tiéd (sosem mondana ilyet, hogy feljelent mert nem gondozom vagy etetem a gyereket) ő jó indulatú csak buta és okosnak hiszi magát. Abszolút nem ért a gyerekekhez a páromat is lepasszolta az anyjának és nagyrészt az nevelte, de azért az észt szereti osztani.

Amíg nem tudtok elköltözni javaslom, hogy első körben ülj le a pároddal és beszéld ezt át vele, elvégre az ő anyja. Aztán közösen finoman közöljétek a mamával, hogy a gyerek nem neki lett szülve! Ti vagytok a szülei majd ti eldöntitek mi a jó neki, ő ebből maradjon ki mindenkinek ez lesz a legjobb.

Sok sikert!

2011. máj. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sajnos az a baj,hogy nem lehet vele beszélni,mert már 80 éves és ha megprobálunk vele normálisan beszélni ő csak kiabál velünk,sőt most jöttünk rá arra is,hogy nagyon hazudik.mond valamit utána letagadja.
2011. máj. 8. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!