Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mire számíthatok bölcsi...

Mire számíthatok bölcsi kezdéskor? Betegség, beszoktatás.

Figyelt kérdés

Ha eddig nem nagyon volt beteg akkor most sokat lesz az?Számít h kap cebion multit?

Nagyon anyás, nehéz lesz a beszoktatás?


2011. máj. 23. 07:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Kislányom nagyon anyás,mindenki azt mondta, nem fog megmaradni a bölcsiben.A beszoktatás 2napig tartott,3.napon már csak vittem és délben mentem érte.Következő héten már ott is aludt.2hónapja jár 1szer sírt,hogy nem akar menni.Ez idő alatt 1szer volt beteg,köhögött.A cebion multi nagyon jó,betegsége után most én is azt adom neki.Már többször használtuk.
2011. máj. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mennyi idős volt a lányod?

Az enyém most 2.

2011. máj. 23. 13:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Az enyém 2éves és 10napos volt mikor kezdte.Nyugi nem lesz gond.:)
2011. máj. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Nem lehet tudni, hogy mi lesz...

Amitől én tartottam, az nem volt probléma, csak az, amire álmomban sem gondoltam volna.

2011. máj. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk az örökös mandulagyulladás keserítette meg a bölcsis életünket és most az óvodában is minden hónapban begyullad a torka. Júliusban veszik ki a manduláit, remélem utána könnyebb lesz.

A gyakori légúti fertőzésekkel számolni kell, főleg ősszel és télen, a nyarakat megúsztuk betegségek nélkül.

2011. máj. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

8:43, mi történt, mire nem számítottál?

köszönöm

elnézést az offért.

2011. máj. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Gyermekközösségben a kisgyermek általában könnyebben kap el fertőzéseket.


A három év alattiak többsége nem jól viseli, ha másra bízza a szülője, nevelője (kivéve ha olyan rokonnál tölt el olykor órákat, akikhez érzelmileg erősen kötődik, pl. nagyszülő is lehet esetleg). Tehát én személy szerint lebeszélném a bölcsiről a szülőket, ha nem kényszeríti rá őket a körülmény. A 3 év alattiak túlnyomó többségében szorongást vált ki, ha nincs vele a szülő. Az érzelmi biztonságát kizárólag a szülőtől várja el, esetleg részben attól, akihez még erősen kötődik. Megretten, kétségbeesik a legtöbb 3 év alatti, ám ha a régi helyzetre visszaváltanak (kiveszik a bölcsiből és ismét a szülőnél tartózkodik), szinte mindig alábbhagy AZ EBBŐL EREDŐ szorongás, azaz nem maradandó ez a fajta lelki fájdalom, bár lehet kihatása felnőtt korra mint gyerekkorban idővel tudat alá fojtott kellemetlenség, akár trauma. A társadalmi berendezkedés (pl. az anya munkába járása) miatt azonban sajnos egyes szülők kénytelenek másra bízni kicsinyüket, így bölcsire. Ovit, három éves kortól viszont ajánlom (ha jól tudom, mára már kötelező is), bár csak némelyik óvoda fogad be

nem szobatisztákat , ha még ez a helyzet. A beszoktatást -pláne az esetben, ha elkerülhetetlen a bölcsibe adás- sokkal lassabb fokozatokban ajánlom:

első héten legyen vele a szülő a bölcsödében;

a 2.-ban 5 percekre menjen ki és összesen 1-2 órát legyenek együtt ott;

a 3.-ban egy egész órára hagyja magára ott;

a negyediktől lehet órákra magára hagyni bölcsiben.

Ha van rá mód, oviban is majdnem ilyen lassú fokozatokat ajánlok, de legalábbis max. kétszer ilyen gyors ütemben, nem jobban sürgetve ehhez képest.


(3-6 évesek, tehát ovisok esetén már ritkább ez a tendencia, hogy szoronganának anya/apa nélkül, de még némelyik 6 évessel is előfordul.)

2011. máj. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

"8:43, mi történt, mire nem számítottál? "


Arra, hogy az én ártatlan pofikájú, kisangyalka lányom, aki a játszótéren ölelgette a gyerekeket, kedvesen dobálta nekik a labdát és soha nem volt agressziv, nem más mint egy harcias amazon, akivel jobb ha senki nem húz ujjat. Az első szülőin majd leestem a székről, amikor egy anyuka megkérdezte, hogy szokott-e lenni verekedés, és a gondozónő rám és egy másik kislány anyukájára mutatott.

Jó, nem ő volt a bölcsi réme, de az első félévben sok összezördülése volt, osztotta a pofonokat rendesen.


Amitől meg nagyon féltem, az altatás, az meg simán ment.

2011. máj. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!