Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 hónapos a fiam, és elvinném...

8 hónapos a fiam, és elvinném a munkahelyemre. Hogy fogalmazzam meg a levelet, hogy bemegyünk?

Figyelt kérdés

Lassan 9 hónapos lesz a fiam, és még nem voltam bent a munkahelyemen "bemutatni" a babát, pedig egy városban vagyunk. Valahogy annyira elmegy a napunk, hogy igazából ki is megy folyton a fejemből. Gondoltam írok egy mailt, hogy bemegyek valamelyik nap, és küldök egy képet is, a közvetlen főnökömnek. De mit írjak?

Igazából senkivel nem voltam olyan jóban, hogy tartottuk volna a kapcsolatot. Teljesen más emberek, más korosztály, így nem találtam olyat, akivel pár szót tudnék váltani, a napi udvariasságokon kívül. Ezért nehéz levelet írnom. Viszont muszáj lenne bejelentkeznem, mert várnak vissza, és én is szerettem a munkámat, nehogy teljesen elfelejtsenek.


2011. máj. 24. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Én csak szimplán beállítanék. Mondjuk egy tálca sütivel.
2011. máj. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Én sem jelentkeztem be. Egyszer csak betoppantam, mondván, hogy erre jártunk, és jöttünk beköszönni.
2011. máj. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ha szó nélkül beállítok, akkor az a gond, hogy lehet senki nem lesz bent a főnökségből. Tárgyalásokra, hivatalos ebédekre járnak, munkautak, stb, így fontos az időpontegyeztetés.
2011. máj. 24. 14:05
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
"Igazából senkivel nem voltam olyan jóban, hogy tartottuk volna a kapcsolatot." - akkor minek mész be, s@ggetnyalni?
2011. máj. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Ne csinálj a levélből nagy ügyet. Szerintem inkább telefonon beszélj valakivel (de lehet persze e-mailben is), hogy szeretnél bemenni a babáddal meglátogatni a kollégákat. Kérdezd meg, nekik mikor lenne alkalmas, hogy ne zavarjátok nagyon a munkát.

Ennyi...

2011. máj. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
36%

Ja, hogy te a főnöknek akarsz segget nyalni? Ezt nem tudtam.


Azt hittem, a kollégáid érdekelnek, ők meg biztos bent vannak.

2011. máj. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem is hívj fel valakit, aztán menj be. Nem kell ebből nagy ügyet csinálni.

Mivel ez egy munkahely, és dolgoznak, nem is maradhatsz sokáig, max fél óra, de lehet, hogy már az is sok, nem tudom, nálatok mennyire sok a munka.

2011. máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%

Mienk levelet írni.

Én először 2,5 hós korábanmentem be csajokhoz a melőhelymre, lebeszéltem velük telefonon, hogy mikor jó és bementem.

2011. máj. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én ebből sosem csináltam nagy ügyet. Nem is kell.

A majd' 1,5 év alatt mi ennyiszer voltunk bent a munkahelyemen: 7 hetesen, 5 hónaposan, 7 hónaposan, 11 hónaposan és ennyi. Tervezem, hogy a nyáron bemegyünk 1 x legalább. Csak nem esik útba az a baj.

Ám én jóban voltam mindenkivel, mégsem keres senki, én nyitottam feléjük, de ha ők nem foglalkoznak velem, akkor én sem töröm magam. Ha megyünk örülnek, mindig kérdezik, hogy mikor megyek vissza és ennyi.

Soha nem jelentettem be, hogy megyünk, mindig csak úgy beállítottunk, aki ott volt látta, aki nem az úgy járt. Többek között azért sem jelentem be magunkat előre, mert ha valami közbejön, és nem tudunk menni, akkor az ciki lenne.

De szerintem úgy csináld, hogy a főnöködnek, vagy telefonon vagy e-mailben írd meg/mond meg, hogy szeretnétek őket meglátogatni valamelyik nap, nekik melyik nap lenne a jó, mert nem szeretnétek zavarni a munkát. Ennyi, és sok sikert.

2011. máj. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudsz esetleg valami ürügyet kitaláni, hogy miért menjél be? Valamit elintézni? Pl: én önkormányzatnál kértem fűtés támogatást, és ahhoz kellett 3 hónapos kereset igazolás. Esetleg kitalálhatod, hogy kérsz ilyet (ha a munkáltatótól kapod a gyedet, és ne postázzák, hanem bemennél személyesen érte, és akkor megbeszélnétek melyik nap legyen. Azzal meg semmi baj, ha valaki a gyed ideje alatt igenis találkozni akar a főnőkeivel akár csak pofavizitre, hogy ne felejtsék el, jól teszed.
2011. máj. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!