Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Régebben a szegények 10-12...

Régebben a szegények 10-12 gyermeket neveltek fel, a gazdagok csak 1-2 -t. Ma miért hivatkoznak az emberek arra, hogy pénzhiány miatt nem vállalnak gyermeket?

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 15:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%

Régen kellett a munkaerő a földekre.

Mit szólnál kérdező ha 12 órát robotoltál a földeken hogy esténként ehess is valamit?

2011. szept. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%
Abból a 12 gyerekből jó ha 2-3 megélte a felnőttkort, hozzátartozik az igazsághoz. Aki a pénz miatt nem vállal gyereket, az nem 1-2-t nem vállal hanem egyet sem.
2011. szept. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
90%

Mert régen nem kellet minden gyereknek 50-60ezres mobiltelefon, meg 30ezres cipő.

Nagymamám sokat mesél a gyerekkoráról és bizony kiderül belőle, hogy sokat kellet dolgozni az apukájának, hogy ne halljon éhen a 8 fős család. Csak az itt a robléma, hogy akkor még akartak az emberek dolgozni, és volt is munka ha más nem akkor napszámba kapálni mentek. És a gyerekeknek nem volt akkora igénye, otthon sokat segítettek, nem csak rendberakták a szobájukat.

2011. szept. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

"Mit szólnál kérdező ha 12 órát robotoltál a földeken hogy esténként ehess is valamit?"


Hogyhogy mit szólnék? Szerinted ma mennyit robotolok? Hatot? Vagy többet kapok annál mint amit megeszek?

2011. szept. 23. 15:19
 5/25 A kérdező kommentje:

"Abból a 12 gyerekből jó ha 2-3 megélte a felnőttkort, hozzátartozik az igazsághoz."


Ennek az igazsághoz köze sincs. Apámék 12en voltak testvérek, 8 élte meg a felnőttkort, de ismerek olyat akik 13an és ebből 11 élte meg.

2011. szept. 23. 15:21
 6/25 A kérdező kommentje:
Na csuzlee válasza viszont már elgondolkodtató.
2011. szept. 23. 15:22
 7/25 A kérdező kommentje:

Még mindig az elsőnek:


Úgy kb 3-4 éve halt meg a gazda akihez jártam akkor hagytam ezt abba, de igenis a földeken ma is 10-12 órát roboltonak az emberek. Másik melléfogásod, hogy aki nem a földeken dolgozik hanem pl egy gyárban (előtte dolgoztam ott is, húsüzem) ott is 12-14 órát robotoltam. Most pedig, hogy a vízgazdálkodási társulásnál helyezkedtem el, igaz, hogy jelenleg 8órában robotolok, de tudod mennyit kapok? Elárulom:

60 600

betűvel hatvanezer hatszáz forintot havonta. Most szerinted ez többre elég, mint arra hogy este ehessek valamit és kifizessem a rezsit? Te nem ebben az országban élsz? Vagy miről beszélsz?

2011. szept. 23. 15:29
 8/25 anonim ***** válasza:
66%
Én szívesen vállalnék több gyereket is, mint 2-3, csak az a baj, hogy ők maguk, a gyerekek, lennének elégedetlennek, ha azt mondanám, hogy egymás cipőjét ruháját, könyveit kell használniuk. Mint régen. A társadalom elvárásokat állít fel a gyerekekkel szemben is, ha valaki, így megy iskolába...kiközösítik. Ezért nem vállalnak az emberek, több gyereket, inkább csak 1-2, akinek megadnak mindent amit csak tudnak.
2011. szept. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

""Abból a 12 gyerekből jó ha 2-3 megélte a felnőttkort, hozzátartozik az igazsághoz."


Ennek az igazsághoz köze sincs. Apámék 12en voltak testvérek, 8 élte meg a felnőttkort, de ismerek olyat akik 13an és ebből 11 élte meg."


Négy népességrobbanás volt.

1. Mezőgazdasági forradalom, az ember áttér a földművelésre a gyűjtögető életmódról

2. Az első ipari forradalom, tőkefelhalmozódás, ebből fejlesztették az egészségügyet csökkent a gyermekhalandóság, így megmaradt a sok gyerek. DE CSAK ANGILÁBAN ÉS A BENELUX ÁLLAMOKBAN.

3. Az ipari forradalom tovább terjedt keletebbre, valamint Amerikába.

4. A második világháború után, a harmadik világ mesterséges egészségügyi fejlődése fejlesztése, ami csak azért baj, mert a területnek ipar híján kicsi az eltartóképessége, és most éheznek.


A te családod ahol 11 testvér maradt életben a 3. népességrobbanás idején született, az embereknek ugyan is kell idő míg rájöjjenek nem tudnak ennyi embert eltartani, míg gyerek, így a szám lecsökken 1-2re, mint egészségügyi forradalom nélküli átlagos túlélési esély.

Nem tudom miért kell mindenkinek okosabbnak lenni aki nem is ért a társadalomtudományhoz lószart sem.

2011. szept. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
98%
Pontosan. Mások voltak az igények. Manapság azokat le is nézek - főleg a gyerekek egymás közt -, akinek nem a legújabb divat szerinti cipője vagy táskája van, sőt, esetleg otthon varrták neki. Meg ma minden arról szól, hogy költs, költs, költs, és a reklámok egy része a gyerekeket célozza meg. Régen nem kellett versenybicikli, meg roller meg anyámkínja, telefon meg xbox a gyerekeknek, és nem került egy babacipő sem húszezerbe.
2011. szept. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!