Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szules utani aranyer es...

Szules utani aranyer es szekrekedesre ricinust valaki hasznalt? Tapasztalat? Milyen ize van? Mennyit kell bevenni? Hany napig hasznaltad? Minden nap?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Közvetlenül császár után kaptam ricinust a kórházban. Az első alkalommal 3 evőkanállal kaptam, és kb 2-3 óra múlva hatott. Utána már nem volt gondom a székrekedéssel. Második alkalommal 2 evőkanállal kaptam, lenyeltem, fordult egyet és avvala lendülettel jött is vissza. Akkor kaptam valami mást, az nem hatott olyan gyorsan, de az is jó volt.
2011. máj. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt.

Kihanytad?! :(

Rossz az ize?

2011. máj. 28. 11:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Kihánytam. :-(

Íze? Olyan mint az étolaj. Az állaga, a szaga és az íze is. Iszonyat rossz volt, most is hányingerem van ha csak rá gondolok.

2011. máj. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A ricinust soha, de soha nem kapnam be. Regebben volt ra egyszer szukseg, vagyis kellett volna. En nem hanytam ki, de fel napon at ereztem az izet es folyamatosan rokazni akartam tole, csak nem sikerult...


Az aranyeret viszont volt alkalmam megismerni sajnos.

Az elso terhessegem vegen jott ki, szules utan visszament, de azota is folyamatosan vigyaznom kell a taplalkozasomra, mertha nem figyelek oda 1-2 hetig, akkor szekrekedesem lesz, attol pedig aranyerem.

Neked is inkabb azt javasolnam, hogy folyamatosan ugyelj ra, a ricinusolaj, meg tobbi hashajto csak alkalmi megoldasnak jo, de ha hajlamos vagy a szekrekedesre, akkor felkeszulhetsz arra, hogy a hatralevo eletedben vegig ezzel fogsz jatszani.


Ami nekem bejott:

-sima vizbol minden nap sokat kell inni 2-3 liter. Eleinte tunik nehez feladatnak, de ha hozzaszokik a szervezeted, akkor igenyelni fogod.


- szenhidrat foleg csak delelott, meg ebedre is mehet, de vacsira inkabb ne. Nekem a szenhidrattol lesz durva szekrekedesem.


- valassz ki olyan gyumolcsot, ami szeret es nagyon rostdus. Nalam ez az alma es a narancs. En evek ota estenkent mindig megeszek 2-3 almat/narancsot (telen narancs, nyaron alma), neha ananasz, mango, meggy, dinnye.

Ezek olyan szinten kordaban tartjak az emesztesemet, hogy semmi gond nincs. Nincs szekrekedesem, reggel rohannom kell kave utan a wc-re.

Csak akkor van gond, ha pl nyaralunk, vagy hasonlok es elhagyom az esti gyumolcsevest.

2011. máj. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom!
2011. máj. 28. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!