Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg megszűntetik a gyes-t...

Tényleg megszűntetik a gyes-t azoknak akik nem nyilatkoztak hogy keresőtevékenységet folytatnak -e?

Figyelt kérdés
2 évesek az ikreim, ikergyest kapok 1 éve, ma kaptam meg a levelet, hogy megszüntetik a gyest mert nem küldtem vissza a nyilatkozatot. Tudom nem kifogás, de az egész hónapot végigbetegeskedtük, ki ment a fejemből...ma voltam bent MÁK-nál, ott azt mondták mivel nem dolgozom, így jár a gyes. Később fogják átutalni-mert most ugye le lett állítva-. Kb. 10en voltak bent ma ilyen ügyben....az egyik anyuka ott problémázott, sőt mégegy nyilatkozatot kellett írnia...
2011. máj. 30. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem kb.1,5 hónapja küldték a levelet,hogy nyilatkozni kell.Kicsit késve tettem,de elküldtem.2 hete ismét jött egy ugyanolyan levél,de arról én is elfelejtkeztem,most hogy olvasom a kérdésedet,jöttem rá,hogy nem küldtem vissza.
2011. máj. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia.Menj be a területileg illetékes Államkincstárhoz minnél előbb, ott kitölthetsz egy olyan nyilatkozatot...sztem ez így a leggyorsabb...
2011. máj. 30. 13:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves ANUYKÁK!

Január óta ez megy a sajtóba, hogy nyilatkozni kell! Nem tudom, hogy a gyerek oltásaira is így figyeltek, mert akkor gondolom az oltásokról is lemaradtok. Honnan a fenéből tudja a MÁK, hogy nem dolgoztok? Ők csak a törvényi kötelezettségüknek tesznek eleget. Az adóbevallást feladtátok, mert annak elmulasztása komoly százezrekbe is fájhat, nem csak a GYES átmeneti leállításában.

2011. máj. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Utolsónál a pont! Ment a zöld kéz!

Kicsit jobban oda kéne figyelni, és nem lennél ilyen gondban...

2011. máj. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

És bele volt írva feketén-fehéren, hogy megszüntetik a GYES-t és csak azok kaphatják újra illetve tovább, akik nyilatkoznak.

Elhiszem, hogy betegek voltatok, meg minden, de azt a nyilatkozatot bárkivel elküldhetted volna a postára vagy akár be a MÁKHoz is. Nincs senkid, aki ennyit meg tudna tenni neked, ha megkéred rá?

2011. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Igazatok van...A férjem minden nap este 8ig dolgozik, ő semmiképp sem tudta volna elvinni.Ezen kívül van 2 70 év körüli dédmami, ők is elvihették volna...itt én szurtam el a dolgokat...
2011. máj. 30. 18:03
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaj ne már, egy hetvenéves dédi is el tud sétálni a postára egy levéllel ( az én apósom 76 éves, Parkinson kóros, több agyvérzésen túl, de simán elmenne a postára egy levéllel), de odaadhattad volna akár a postásnak is, nem beszélve arról, hogy az összes nagyáruházban van posta, hétvégén, késő estig nyitva.

Vagy se posta, se postás, se áruház, se egy szomszéd nincs a környéketeken? Eldugott egy tanya lehet.

De mindegy megkapod a pénzt úgyis, mert 2 hónapra visszamenőleg lehet igényelni.

2011. máj. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De! Természetesen el tudták volna vinni, én voltam a ludas, remélem ebből tanulok...nem kéne ilyen szétszórtnak lennem.
2011. máj. 30. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!