Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szóltok az új kormányterve...

Mit szóltok az új kormánytervezethez? Megszüntetik a gyes melletti munkavégzést. Csak heti 30 órában lehetne gyes mellett dolgozni.

Figyelt kérdés

Ezzel megint csak kiknek kedveznek...

Azzal nem számolnak, hogy az ember hamarabb visszamegy inkább dolgozni gyes mellett, így adózni is hamarabb adózik. Mint ahogy most akarják biztos mindenki majd tartja a markát 2 évig mert mindek menjen vissza.

A gyest meg 3 évig fizetik a sok segélyen élőknek.

Kérlek ne e maroktartáson akadjatok ki csak szimbólikusan értettem. Csak bosszantó hogy egy kicsit jobb lenne az anyagi helyzet ha azt is kapnánk mellette. Mint most a gyed amit adnak....egy kicsit kárpótolná a kimaradást


2010. nov. 5. 13:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig jobb, mint az elsőre tervezett napi 4 óra, vagy a jelenleg fennálló 0 Ft a 3. évre.
2010. nov. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Hát nekem nem jobb. Pont mennék dolgozni. Erre meg....

6 órába be lehet adni a gyereket bölcsibe ? Vagy nagyszülő milyen feltétel mellett veheti igénybe a gyest ?

2010. nov. 5. 13:06
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a 6 órásakat eleve elutasították a bölcsiből. Mondván, a 8 órásoknak sincs elég hely.
2010. nov. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 órában kezdtem dolgozni, mikor bölcsis lett a lányom, pár hónap után 6 órás lettem. Most már lassan egy éve 6 órában dolgozom és semmi problémám nincs ebből a bölcsiben. Nem is tudom, egyáltalán tudja-e a bölcsőde vezető, hogy ki hány órában dolgozik.


Igaz, mikor májusban a jelentkezési papírokat beadtam, akkor még nem is volt igazi állásom, csk egy ismerőstől szerzett szándéknyilatkozat, hogy majd fog ősztől alkalmazni. Nyár közepén vettek fel és a bölcsikezdésre már a hivatalos papírt vittem, de mondom, semmi gond nem volt belőle azóta sem.


Amúgy elvileg egyet értek a kormányrendelettel, mert arra ösztönözi az anyákat, hogy ne 8 óra munka előtt-után rohanjanak a gyerekért nyúzottan a bölcsibe. Mindenkinek jobb lenne így, ha valóban lenne egy csomó 4-6 órás munkalehetőség a kisgyerekes anyukáknak. De sajnos nagyon kevés van. :(

2010. nov. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

igen ilyen munkalehetőség nem sok van. egyáltalán az anyukák örüljenek hogy megvan a munkájuk...

Januárban kezdjük a bölcsit és ha mondjuk nagyszülő igénybe venné a gyest akkor azt ellenőrzik hogy a gyerek valóban jár-e bölcsibe ?

2010. nov. 5. 13:26
 6/27 anonim ***** válasza:
65%
Borzasztóan mérges vagyok emiatt.Tőlünk is elég sok pénzt vesznek el ,amivel kalkuláltunk.Éves szinten 12*20 000 Ft.A multinál a belem kidolgoztam a jó fizetésért, az utolsó fillérig be voltam jelentve, annyit vontak le mint egy fizetés.Persze én nem kapom majd a gyest, kapja majd az, akinek annyi esze volt, hogy semmi munkavégzésre szült, meg már a babán álmélkodik a főiskola folyosóin.Aki otthon marad, az vagy nem a 20 eFt-os gyesből él, vagy mégis, de akkor már nagy bajok vannak....Nem akartam senkit megbántani, de azért szerintem jó páran vagyunk ezen az oldalon, akik tettek bele a közösbe, aztán vissza meg a meggondolatlan, szülök a segélyért kategóriának megy:-(((((
2010. nov. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

kedves utolsó !

teljesen egyet értek. én is egy kicsit jobban kerestem. azért megyek vissza mert a gyed maximuma kevesebb mint amennyit keresnék. ebből gondoltam hogy egy kicsit kárpótol a gyes. és most ne százezrekre gondoljatok. csak pár tízezerrel kerestem többet és az is számít. mivel a hitelek meg megugrottak szintén pár tízezerrel. és ha én veszem a fáradtságot és visszamegyek dolgozni és nem jókedvemből megyek hanem muszáj akkor miért veszik el ezt a pénzt.

és igen aki nem dolgozott 2 db 3 éven aluli gyerekke ha nem 3-al él otthon min. 3 x 27000 Ft + a 3 családi, akárhogy is számolom min. 130.000 FT és kapnak mindenféle segélyt

na ez a pofátlanság. és mi adózunk nem is keveset. és azt tényleg nem látják ha hamarabbb visszamegy valaki akkor hamarabb adózik nemcsak otthon ül és várja a gyedet ?

2010. nov. 5. 13:50
 8/27 anonim ***** válasza:
49%
Még a dolog lelki oldaláról nem is beszéltünk....Nekem is a pénz miatt kell visszamenni, persze az állami bölcsiből elküldtek, vihetem drága családi napközibe.Na ha annak az árát levonom, már szinte nem is éri meg visszamenni.Gondoltam majd hogy kapom a gyest jobban tudok neki kedvezni,pár játék, programok, ha már nem lehetek vele ebben a fontos időszakban,erre még ez is.....Amúgy is ki vagyok bukva hogy vissza kell mennem, a szívem megszakad érte...
2010. nov. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Azért ez várható volt szerintem.

De ha a kormány bevezeti a családi adózást, akkor ha visszamegyünk dolgozni mondjuk a második gyerek 2. szülinapja után, akkor kb annyival lesz több a fizetés, mint a gyes lenne, 1-2 ezerrel kevesebb!


De ilyenen nem kell kiakadni. Ebben az országban mindig is az járt jól a mindenféle változtatásokkal, aki min 7-800 ezres fizetést kapott vagy segélyen élt. A középréteget elég ritkán támogatták. Most a 16 %-os adóval is az fog jól járni, aki sokat keres. Sajna ez van.

2010. nov. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

Ha nem ikrekkel ül otthon, akkor nem kap 3*27000Ft-ot, mert a gyes nem jár mindegyik gyerek után, csak akkor dupla, ha ikrek.

Ezt leszámítva egyetértek veletek, viszont akkor is örülök, hogy elvetették a 4 órát, mert a 4 órás meló kiegészítésének a gyes nem alkalmas, viszont a 6 órás munka mellett nem a legrosszabb alternatíva.

Most már csak az a feladatuk, hogy ösztönözzék a munkavállalókat a 6 órás munka engedélyezésére. Én nem bánnám, mert a munkahelyem fél óra oda, fél óra vissza, vagyis fél nyolckor leteszem a gyereket a bölcsibe, és csak 5-kor tudok érte menni:((

2010. nov. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!