Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adhatok a 15hónapos lányomnak...

Adhatok a 15hónapos lányomnak olyan sütit amiben rumaroma van? Természetesen csak kóstolóba, mert úgy is kérni fogja.

Figyelt kérdés
2011. máj. 31. 09:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen, nyugodtan. Úgysem eszik egetrengető mennyiséget belőle.

Nekem is 15 hós a fiam, két hete voltunk lagziban, mindenféle házisütit kóstolt, volt közte rumaromás "barack" is, kutya baja se lett.

2011. máj. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is adhatsz neki egy kicsit, semmi baja sem lesz tőle.
2011. máj. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi akkor adok,nem szerettünk volna előtte bujkálva enni!
2011. máj. 31. 10:09
 4/9 anonim ***** válasza:
6%
60% alkoholtartalmu a rumaroma. En nem eszem ilyet, amig szoptatok, kesobb a babamnak sem adnek, de ez sajat velemeny. De, ahogy irtak elottem is, nem hinnem, hogy lenne valami baja.
2011. máj. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
2011. máj. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

ma 10:14

Jártál kémia órára valamikor??? Akkor tudni illene, hogy az alkohol elillan sütés, főzés hatására, és csak az íze marad meg, de az alkoholtartalom nem. Ezzel bátran beülhetsz a volán mögé is akár!

Amúgy meg a sütibe nem kell 1 litert beletenni, kicsit túlreagálod nem??? szegény gyerekedet sajnálom, mert így kimarad minden jóból.

(egy pék-cukrász anyuka)

2011. máj. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem minden sütit sütnek, rengeteg desszertet hidegen csinálnak, én főleg ezekre gondoltam. Egyébként, volt itt olyan kérdés már, én utánanéztem és a forralás hatására sem megy ki az alkohol káros hatása, most nem keresném ki a linket, orvosi cikk. De nem akarok vitatkozni. Írtam is, hogy nem lesz semmi baja.

Milyen jóból? 15 hónaposan? A babák ugyanúgy örülnek egy egészségesebb, esetleg kevésbé cukrosabb finomságnak is. És persze, van rengeteg süti, amiben nincs alkohol. Vagy a csokiból is csak a konyakos meggy létezik?

(Csak egy példa, bevásárlóközpontban ettünk és valami mandulás desszertet kértem, kérdeztem, hogy van-e benne alkohol, erre rávágták, hogy nincs. Nyugodt szívvel leültem enni, megkóstoltam és éreztem a tömény szagát, vittem vissza, mondom, ebben van alkohol, ők erősködnek, hogy nincs, kihozzák a valamilyen aromát, hogy ez van benne, nézem, rá van írva, hogy 80% etilalkohol. Nem volt sütött desszert, hidegen készítették. Mondom köszi... Biztos, nem lenne tőle semmi baj, de akkor is, nagyon töményszagú volt, gondoltam, nem jó, ha átmegy a tejbe...)

2011. máj. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Elnézést, még a forralás hatására sem. De nem a sütött sütikre gondoltam, hanem a csak hidegen elkészítettekre.
2011. máj. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem adhatsz, semmi baja nem lesz tőle. Nem fog megenni belőle 4-5 darabot, egy-egy harapástól negyedévente egyszer semmi baja, még ha egy pici alkohol lenne benne, akkor sem, de ezek a mai aromák sokszor olyanok, hogy egy litert öntenék a sütibe, akkor is alig érezném. Kifogtam már pár rosszabb minőséget. Óvatosan nyugodtan lehet szerintem.
2011. máj. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!