Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti, akik szocpolt vettetek...

Ti, akik szocpolt vettetek igénybe házatokra / lakásotokra, mikor / melyik évben és mennyit kaptatok és hány gyerekre?

Figyelt kérdés
Kulturált válaszokat előre is köszi.
2011. jún. 2. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bővítésre kaptunk,egy gyerekre 250ezret,2005 vagy 6-ban,pontosan nem tudom,de államilag támogatott hitelt vettünk fel.Azóta van még kettő gyermekünk,ha nem bővítettünk volna,hanem építünk,akkor a másik két gyerekre is igénybe tudtuk volna venni így utólag is.Leírták volna a fennmaradt hitelből!
2011. jún. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Új építésűre kaptunk 2 gyerekre megelőlegező szocpolt 2008-ban 2,4 milliót.
2011. jún. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
azt hiszem 2006-2007 körül volt,új ház építésére gyerekenként 1 200 000.két gyereket vállaltunk.
2011. jún. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2009 májusában intéztük el az utolsó pillanatban, három gyerekre, lakásbővítés címén. 2010 júliusában álltunk neki a munkáknak, 1.900.000 Ft-ot utaltak a vállalkozónak, mire minden kész lett.
2011. jún. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Olyan kérdésem lenne még, hogy önerőként felhasználható-e a szocpol, ha pl. lakást szeretnénk venni és a bank önerőt kér?
2011. jún. 2. 14:16
 6/11 anonim ***** válasza:
2009. júniusában, utolsók közt vettük fel, új házat vásároltunk. 2 gyerkőcre, ebből egy már megvolt, akkor volt 6 hónapos, a 2.-ra onnantól számítva 4 évet kaptunk. pénzben összesen 2.400 000ft-ot.
2011. jún. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2008-ban nem lehetett felhasználni önerőként. Ez lényegében olyan hitel volt, amelyet ha a feltételek teljesülnek (megszületnek adott időn belül a gyerekek, nem adjátok el megszabott időn belül az ingatlant, stb..), akkor nem kell visszafizetni.
2011. jún. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja és most nem létezik a szoc.pol. Tervezik az újrabevezetését, de én azért erre nem vennék mérget. (utolsó, illetve a 2. válaszadó voltam újra)
2011. jún. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hm, szóval önerő nem lehet..És milyen feltételeknek kellett még teljesülniük?Mennyi idő volt a kérvény benyujtásától számítva az elbírálás?Alapfeltétel volt, hogy az adott városban, ahol igénybe vettétek, bejelentett lakosok legyetek?A szitu az, hogy ha visszahozzák, mi szeretnénk majd anno megigényelni, a párom pécsi lakos, én bp-en csak tartózkodási helyen vagyok, valszeg a közeljövőben párom szüleihez költözünk, és majd ott is szeretnénk lakást nézni, pedig én szívem szerint Pesten maradnék, és itt szeretnék lakást venni, de sajna csak ideiglenes lakcímem van itt.Szerintetek így működhetne a dolog?Bocs, ha naív vagyok, de semmi jártasságom nincs a dolog terén, ha vki segítene a kérdés megválaszolásában, annak köszke.Jah, az ab ovo az az, hogy tegyük fel, ugyanolyan feltételek lesznek, mint anno voltak, mikor ti igénybe vettétek.
2011. jún. 3. 08:49
 10/11 A kérdező kommentje:
*helyesbítek:párom szeretne csak Pécsen letelepedni.
2011. jún. 3. 08:50
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!