Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Horvátországba mennénk nyaraln...

Horvátországba mennénk nyaralni majdnem 2 éves gyerkőccel, július vége, augusztus eleje körül. Valahová közelre mindenképpen, Isztria, Kvarner-öböl, esetleg Krk. Ötletek? Voltatok arrafelé? Tudtok jó szállást?

Figyelt kérdés
Elsősorban szerintem apró kavicsos strand lenne jó nekünk. Azt nem tudom, hogy foglaljunk előre szállást, vagy keressünk ott? Azt sem tudom, hogy apartman lenne jó, és főzök időnként, meg elmegyünk étterembe is kajálni, vagy inkább válasszunk hotelt és félpanziót? Ötleteket, tapasztalatokat várok.
2011. jún. 8. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp foglalj szállást, biztosabb, hogy helyetek van, várnak rátok, mint ott derülne ki, hogy mindenhol teltház van, vagy ha nincs, a színvonal is olyan...főszezonban mentek, ez simán megeshet. Az a biztos, ha foglaltok, nem mellesleg olcsóbb is lehet.


Ha nem zavar, hogy nyaralás alatt is főzőcskézned kell, akkor tedd azt, de ha kikapcsolódásra vágysz, válasszatok félpanziót :)

2011. jún. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A Kvarner -öbölben már többször voltunk, ott Crikvenica a legjobb választás. Homokos, és apró kavicsos lassan mélyülő részei is vannak(főleg ilyen), gyönyörű maga a város, mi már 2szer voltunk ott, bár akkor csak ketten a párommal, de már ott eldöntöttük, ha lesz babánk, és ismét eljutunk Horvátországba, tuti odamegyünk. Most még csak 8 hónapos, és sajna kicsi is az autónk, nem férnénk be a baba cuccaival, ezért idén nem megyünk, de ha Isten is úgy akarja, jövőre már igen. Mi egyik alkalommal foglaltunk, másikkal nem. De gyerekekkel mindenképp azt ajánlom, hogy foglaljatok, ki tudja mikorra találtok, nekünk 2 órába is beletellett, mire jót találtunk, és hát a gyerekeknek nem biztos hogy ez annyira jó lenne, ők már tuti strandolnának, játszanának...stb. Én biztos hogy az apartmant választanám, mert a gyerekeknek szerintem nem olyan nagy élmény egy hotelszobában. Persze lehet csak én gondolom így. Meg egy apartmanhoz általában grillezési, bográcsozási lehetőség is tartozik, nem tudom szeretitek-e ezeket a dolgokat. A kertben a gyerekek is jobban érzik magukat, szabadon játszhatnak, nem úgy a hotelben. A főzés miatt is inkább apartman, azt eszem amit szeretek, a helyi halpiacon például isteni finom halakat lehet kapni, mi sütöttünk is sokszor, néhány perc az egész. Na szóval mindent összefoglalva ÉN az apartmant választanám. Jó nyaralást Nektek, érezzétek jól magatokat,akkor is, ha hotelbe mentek:)
2011. jún. 8. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: bocsi, nem tudom miért gondoltam azt, hogy 2 gyerkőccel mentek:)
2011. jún. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Abban nem tudok tanácsot adni, hogy hova menjetek, mindenhol vannak szép és kisgyerekkel is kényelmes tengerpartok. Legalább is nekem eddig ez volt a tapasztalatom. Arra a kérdésedre viszont, hogy foglaljatok e előre szállást, ma már mindenképpen azt mondom, hogy igen.

Mi egyszer jártunk úgy, hogy nem foglaltunk, és nem is találtunk. Húúú, nagyon kínos, utólag pedig vicces volt.

Jesoloba mentünk a gyerekekkel, vasárnaptól volt apartmanunk foglalva, de én mondtam, a páromnak, hogy induljunk el pénteken munka után, nyerünk még két napot, tök jó lesz, hosszabb lesz a nyaralásunk. Erre a két napra pedig keresünk egy bármilyen szállást.

Na, párom némi unszolás után belement. Már nem is emlékszem mikor indultunk, de péntek du. 4 körül megérkeztünk. Akkor jött a döbbenet amire nem számítottunk előre, konferencia volt a városban, minden létező szállás foglalt volt. Ilyet még nem éltem, egy kutyaól sem volt üres, sőt a végén már a 4 csillagos szállodákat is megnéztük, de semmi.

Gyerekek iszonyú nyűgösek voltak már, egész este csak mentünk és mentünk. Végül éjjel fél 11-kor egy campingnél feladtuk, vettünk egy sátrat a cemping melletti bazárban aranyáron, és bementünk a campingbe sátrazni.Valahol csak kellett aludnunk. Ez volt az utolsó lehetőség, 11-ig volt belépés, utána az is bezárt.

Mondanom sem kell, semmi campingfelszerelés nem volt nálunk, nem arra készültünk, csak azok amiket a strandra vittünk amúgy is.

Éjjel felvertük sötétben a sátrat, reggel aztán volt nagy csodálkozás és mosolygás körülöttünk, hogy na a magyarok is jól eljöttek minden nélkül!!!:))))

Végül jól alakult, emlékezetes pár nap volt, és a gyerekek is emlékeznek erre, pedig a többi nyaralásra nem nagyon.

Volt pár konzervünk, délelőtt lementünk a strandra, a konzerveket kiraktuk a kocsi tetejére melegedni, ebédre megettük, majd megint strand. Fürdő,wc volt, pár műanyag tányért és poharat vittem, hálózsákunk és polifoamunk volt, 1-2 kempingszékünk is. A hűtőláda volt az asztal, a gyékény az ülőke szőnyeg. Nomád életmód volt, de nem hiányzott semmi, ki lehetett bírni.:)

Most a kérdésed kapcsán eszembe jutott megint ez a nyár, ezért írtam csak le! :)))

Azóta, bárhova megyünk, hiába van szállás foglalva, ezt a bizonyos sátrat visszük magunkkal! Biztos ami biztos:)

2011. jún. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Igazából nagy Horvátország-szerelmesek vagyunk. Sok helyen jártunk már (délebbre is, Isztriát is majdnemhogy bejártuk már), de most a gyerkőc miatt csak közelebbre mennénk, nem akarom a hosszú úttal őt szenvedtetni.

Alapvetően mindig apartmanba mentünk eddig, nagyon is bírjuk a piacon bevásárolt halacskákat este megenni... Persze emellé befér néhány éttermes kaja is. Ha csak egy pizzára gondolok, nem nagy was ist das. :)

Előre eddig egyszer foglaltunk, meg is szívtuk rendesen - Isten háta mögött, hajókikötő mellett, penészes fürdőszobával, ócska apartmanban kaptunk volna helyet, sajnos ez ott a helyszínen derült ki. Lóvé vissza, keresünk mást - és milyen jól tettük! Mindig fél órán belül volt hol aludnunk, és olyan, amilyet szerettünk volna.

Azt hiszem, körülnézünk a neten Crikvenica után. :)) Köszönöm!

2011. jún. 8. 07:36
 6/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló, nagyon jót derültem a sztoridon. :)) Meggyőztél, foglalunk szállást mindenképpen. :)))
2011. jún. 8. 07:38
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

HO ban túlnyomórész küöve s temgerpart.

Amúgy én kifejezettem nem szeretm HO-ot.

100y x inkább Olaszország, Görögország


(most pünkösdkor is megyünk a Ligur tengerhez:-))))

2011. jún. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet túlnyomórészt köves Horvátország, de amit már írtam is a kedves kérdezőnek(és úgy látom fel is keltettem az érdeklődését) , Crikvenicában, és a környező falvakban van gyönyörű szép homokos partszakasz. Nem is kicsi! Hatalmas szakaszon lassan mélyülő víz van, homokkal... Emlékszem mennyi kisgyerek volt ott 2 éve...:) Remélem jövőre a mi kislányunk is ott lesz:)) Még annyit, hogy Crikvenicában az egyik az fizetős strand, az a legszebb mondjuk, és az a homokos rész. Csak hogy ne érjen meglepetés. De ha jól emlékszem max. 500Ft-nak megfelelő kuna volt a belépő felnőtteknek, és nagyon megérte. A part menti sétány pedig...tele pálmafákkal...ha gondolod küldhetek pár képet.
2011. jún. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!