Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy van ez? Lejár a gyedem....

Hogy van ez? Lejár a gyedem. A szabadságom ha kiveszem, akkor mennyi nap illet meg? Gyes mellett is ki lehet venni? Szabira kapok valamennyit? (kicsit több mint 4 éve vagyok itthon,2 gyermekkel)

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Visszamentél dolgozni,vagy gyesen maradtál?Ha visszamentél dolgozni,akkor a gyes csak akkor jár ha heti 30 óránál kevesebbet dolgozol.A szabadság a tgyás idejére és a gyed első évére jár,gyerekenként.A fizetés a szabi alatt pedig a munkabéred.
2011. jún. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hú,ez egy kicsit kusza nekem.


Júliusban lejár a gyed-em,nem megyek vissza dolgozni. Szeptemberben születik a kistesó. Egy könyvelő ismerősünk mondta,hogy ő pár éve gyed után kivette a felgyült szabikat. De én erről többet nem tudok. Nem tudom,hogy a szabikat gyes alatt lehet e kivenni,és hogy anyagilag ez mit jelent majd.

2011. jún. 8. 19:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor veheted ki a szabadságodat,ha dolgozol.Jelenleg fizetés nélküli szabadságon vagy, gyed aztán majd a gyes alatt.Ha megszünteted a fizetés nélküli szabadságot,az azt jelenti,h ismét munkába álltál,és mivel kötelező a szabadságot kiadni ami elmaradt,így azzal kezded a munkát,h elmész szabadságra.Ha a szerződésed napi 8 órás munkára szól,akkor nem kaphatsz gyest ezalatt,de ha napi 6 órás vagy kevesebb,akkor igen,a fizetésed mellé megkapod a gyest is.(Lényegtelen,h effektíven nem dolgozol,hanem szabin vagy.)

A szabadságod alatt azt a fizetést kapod,mint amennyit jelenleg keresnél ha nem mentél volna szülni.

2011. jún. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na,lássuk,jól értem e: ha lejár a gyed,akkor papíron vissza megyek dolgozni,és kérhetem az elmaradt szabikat- 4év x 20 nap? Azután mehetek szülésire,és megy minden úgy,mint eddig: t.gyás,gyed ?
2011. jún. 8. 21:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Szabadság csak a tgyás idejére és a gyed első évére jár,ezeknél persze meg kell nézni,h hogyan jött ki a naptári évben.(Gondolok arra,h mondjuk ha júniusban szültél,de előtte kivetted az egész évi szabadságodat,akkor a tgyás év végéig tartott,de az arra járó szabikat kivetted.)

Gondolom a többi része úgy működik ahogy írtad,bár a munkahely nem lesz túl boldog ettől a variációtól.(Én csak a szabis részével vagyok tisztában,mert éppen ebben vagyok benne,és kisebb viták miatt utána kellett járnom mindennek pontosan,szakértővel.)

2011. jún. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!