Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Koraszülött lett a fiam, hál...

Koraszülött lett a fiam, hál Istennek jól van! De apasági nyilatkozatot még nem csináltattunk. Szülés után ennek mi a menete? Köszi a segítséget!

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 20:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Igaz, én még 2007-ben voltam ebben a helyzetben, azóta nem tudom, mi változott, de akkor annyi volt, hogy be kellett menni az önkormányzathoz, ott intézik nálunk a születési anyakönyvi kivonatokat. Ott kell lenni az apának is és az anyának is. Személyi, lakcímkártya kell hozzá, illetve a gyereknek az eredeti anyakönyvi kivonata (gondolom azt ti is kaptok, csak azon még nem lesz beírva az apa neve). Ott adnak egy papírt, ez az apai elismerő nyilatkozat. Alá kell írni mindkét szülőnek, utána megcsinálják az új anyakönyvi kivonatot, amiben már az apa neve is szerepel, meg persze megkérdezik, hogy a továbbiakban milyen néven szerepeljen a baba.

Most lehet, hogy annyi változott, hogy kell már hozzá valami igazolás arról, hogy hajadon vagy, meg nincs bejegyzett élettársi kapcsolatod sem, de ezt nem tudom, amikor nálunk ez volt a szituáció, akkor ez még nem kellett hozzá. Érdemes odatelefonálni egyet, hogy miket kell vinni, hogy ne kelljen kétszer menni.

2011. jún. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi tavaly voltunk így. Az anyakönyi kivonat megcsináltatásához mind a ketten bementünk az anyakönyvezetőhöz, és ott tette meg az apasági nyilatkozatot az apa, és már az apa nevét kapta a gyerkőc az anyakönyvi kivonatában, és nem kettett később semmit módosítani. Bár nem így terveztük, de így még egyszerűbb is volt, mintha előtte járkálunk külön apaságiért.
2011. jún. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!