Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Még májusban megcsináltuk az...

Még májusban megcsináltuk az apasági nyilatkozatot, de azóta változott a helyzet és az apa elhagyott. A nyilatkozatban az is benne van, hogy az ő nevét kapja meg a baba, de én a sajátomat szeretném adni neki. Mit tehetek ez ügyben?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem adod oda az apaságit, így automatikusan a te nevedre kerül a gyerkőc. Erről a tervedről értesítsd az apukát is, mert joga van a gyerekhez akkor is, ha elhagyott téged. Később sok bonyodalom lehet ebből.
2011. júl. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez nem ilyen egyszerű, ahogy az első leírta. Mivel a gyámhatóságnak (vagy ahol csináltattátok) is van egy példánya, és ti is kaptatok, valamint a kórházba is vinni kell egyet.

Ha a te nevedre kerül, nem adod oda az apaságit, akkor is rendezni kell a gyerek jogállását 3 éves koráig, a gyámhatóság meg fog keresni, hogy nincs apja a gyereknek, akkor kiderül a turpisság. Inkább beszéld meg az apukával, hogy menjetek be együtt, és írassátok át, hogy mégsem az apuka nevét szeretnétek adni neki, de az apuka elismerte. Hidd el, jobb, ha be van jegyezve az apuka, mert nem kell utána a gyámhatóságra járkálnod. Attól még kaphatja a te neved, csak együtt kell elintéznetek.

Gondolom, most nagy a sértettséged, azért nem szeretnéd az apuka nevét adni neki, de ezt csak közösen tudjátok megoldani.

2011. júl. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltunk mi is. De hát már nem tudtam mit tenni sajnos, a névviseléssel kapcsolatban sem. Ha már van apai elismerő nyilatkozat, akkor a névviselésről csak a két szülő EGYÜTT dönthet.

A nyilatkozatban te is hozzájárultál, hogy az apa nevét viselje a baba, így ha mégsem ezt szeretnéd, szükség van hozzá az apa beleegyezésére is.

Én utánaérdeklődtem, hogy mikor nem kell hozzá. Két eset van: ha a bíróság megvonja tőle a szülői jogokat (nem azt jelenti, hogy nem kap láthatást, hanem teljes mértékben megvonják a jogait), vagy ha tiltó határozat van ellene (bár ez lehet, hogy ugyan azt jelenti). Ezt viszont csak komoly okkal teszik meg.

2011. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az apasági nyilatkozat bíróság előtt sem visszavonható, örök érvényű okirat.

Ezt elmondták mielőtt aláírtad.

Úgyhogy semmit nem tehetsz. Mielőtt aláírtad kellett volna jobban meggondolni. Egyébként vigasztaljon a tudat, a te nevedet a jelenleg hatályos jogszabályok alapján nem kaphatja.

Jó, itt meglepődve hallom csak berohannak emberek aláírják, azt sem tudják mit, de nekünk a jegyző 1 órán keresztül olvasta fel legalább 3 oldalnyi szöveget, hogy mivel jár és mit jelent ennek az aláírása.

És bizony az van benne, beleegyezel, hogy ő megtehesse az apasági nyilatkozatot.

2011. júl. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hol csináltattátok az apaságit? Az önkormányzatánál vagy a gyámhivatalban????
2011. júl. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként vigasztaljon a tudat, a te nevedet a jelenleg hatályos jogszabályok alapján nem kaphatja."

Melyik az a jelenleg hatályos jogszabály, ami szerint az anya nevét nem kaphatja a gyerek, ha van apa is? Erősen kétlem, hogy lenne ilyen, de ha te megmutatod, hogy van, akkor elfogadom.

Ebben az esetben persze nem kaphatja, ha már nyilatkoztak arról mindketten, hogy az apa nevét fogja kapni, és az apa nem hajlandó ezen változtatni, de amúgy legjobb tudomásom szerint minden további nélkül viselheti egy gyerek az anyja nevét is.

2011. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%

Ha azt teszi amit nem tudom hányadik válaszoló javasolt, hogy letagadja az apaságit és úgy csinál, mint egyedülálló anya.

Volt riport a TV2-n hogy választani kell neki az anyáétól eltérő vezetéknevet. Nem tudom melyik jogszabály, de ha van interneted keress rá a riportra és nézd meg.

2011. júl. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
nem kell választani neki az anyáétól eltérő vezetéknevet... a riportot félreértetted. a gyereknek ha nincs apja hivatalosan, akkor ugye automatikusan az anya vezetéknevét viseli, és hároméves koráig a gyámhivatalba be kell menni tisztázni a gyermek jogállását. itt egy képzelt apát írnak be, ehhez kell hasraütésszerűen választani egy nevet, a viselt névtől eltérőt, de ha jól emlékszem, azonos kezdőbetűvel. Amúgy semmi értelme ennek a törvénynek, csak benne maradt a rendszerben még az ötvenes évekből, amikor nem volt divat egyedülálló anyának lenni és kiközösítették a gyerekeket, ha nem volt apjuk...
2013. jan. 17. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Kireti válasza:
100%
Az én lányom 2007-ben született. Apula szándékosan nem adott apaságit, mondván, hogy kivár és hátha baja lesz a gyereknek, vagy nem is az övé. Dns még stb, amit ő fizetett, mivel ő kérte. Még az én költségeimet is rávertük. Kiderült, hogy mégiscsak ő az apa, de a gyerek az én vezetéknevemet viseli. Persze kellett a beleegyezése. Elfogadta, mivel a gyereket sem akarta. 11 éves lesz a lánykám, Apuka 3x látta 3 éves korig, azóta sem. Gyerektartást vonják tőle havi 20 százalék.
2018. aug. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!