Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vélemény a mai modern nevekről?

Vélemény a mai modern nevekről?

Figyelt kérdés

A sógornőmnek most születtek meg az ikrei, gyönyörű a két kislány , a nevük Málna és Eper,de hallottam már Mandula,Alma és Dió nevű babákról is.

Számomra egy kicsit furcsák ezek a modern nevek.

Ti mit gondoltok a gyümölcs,-virág-,ill. az ősi magyar nevekről? Mi(k) a ti kedvenceitek?


2011. jún. 19. 17:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Én nem adnám a gyerekemnek egyik általad felsorolt nevet sem, nagyon nem tetszenek.

Nekem ezek tetszenek: Nóra, Gréta, Réka. Márk, Olivér, Botond.

2011. jún. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem nem tetszenek, de nem vagyunk egyformák... Olyan gyermeteg, hogy "Eper" pl. Lesz az a kislány 30 éves is, és akkor már nem fog neki jól állni. A mindig forgó divatnevek sem tetszenek. Szép, egyszerű név, -akár nem magyar eredettel is. (Noémi, Borbála)

2011. jún. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
70%

30 év múlva:

Apu, te szereted az epret?

-Persze fiam, el is vettem feleségül :D

2011. jún. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Az én fiaim Levente és Gergely.

De tetszik: Megyer, Lehel, Lél

Emese, Rózsa, Zsófia és a Zsóka név is.

2011. jún. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%

Az én húgom virág, szerintem az még nem vészes, de ez a Málna, Eper röhejes.

Hó lapáttal verném agyon az olyat aki szerencsétlen gyereknek ilyen nevet ad.

2011. jún. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon tetszenek ezek a nevek. És elég kicsi az esély rá, hogy szembejön az utcán. Én kiskoromban borzasztóan nehezen viseltem, ha valakit ugyanúgy hívtak, mint engem, ilyen problémájuk valószínűleg nem lesz.

Amúgy semmivel nem rosszabbak egy Ibolyánál - csak még szokatlanok.

2011. jún. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Nekem nem tetszenek ezek a nevek amiket felsoroltál.


Az én kedvenceim: Kornél, Gergő, Botond, Olivér, Bálint,

Tamara, Bianka, Titanilla, Veronika, Amanda, Alícia


Valószínűleg ezek közül fogunk választani majd ha eljön az ideje. :)

2011. jún. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Az én lányom Jázmin Gesztenye. Ha "szokványosabbat" akar, akkor majd a Jázmint használja, ha meg különlegeset, akkor a Gesztenyét. Legalább lesz választása.
2011. jún. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Nem adnám a gyerekemnek az ilyen neveket. Igaz, ma tényleg szokatlanok is, bár nem teljesen újak. Van az ismerőseim között Eperke, 15 éves.. máig sokan viccelődnek a nevével (persze, minden név lehet vicc tárgya!).

Egy névnél nem csak a divat a fontos, hanem hogy viselhető is legyen és ne csak kisgyerekként álljon jól, hanem felnőttként se legyen kellemetlen majd, ha egy tárgyaláson, munkahelyi felvételin kell pl. bemutatkoznia.

Régi magyar nevek: itt is vannak szép, hordható nevek. Ma nagy divat újra így nevezni a kicsiket. Csak itt is jól meg kell gondolni a választást, mert jó esetben ezzel a névvel fogja leélni az életét.

Divatnevek: sok szörnyű, amerikanizált, latin-amerikai név forog mostanában... na, ilyet biztos nem... bár nincs is több gyerek kilátásban :)

2011. jún. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
nekem is szokatlan volt mikor először meghallottam, mondjuk van nekik hagyományos nevük is a két nagymama után , így Málna Anna és Eper Júlia a teljes nevük : )
2011. jún. 19. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!