Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldön született gyermek...

Külföldön született gyermek anyakönyvezése?

Figyelt kérdés
Addig nem tudok csináltatni a kicsinek semmilyen papírt (TAJ kárty, lakcím, stb), amíg hivatalosan nem anyakönyvezik be? Vagy elég a hiteles fordítás, és az igazolás, hogy beadtam a papírokat anyakönyvezésre.
2011. jún. 21. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Angliaban szuletett a lanyom.Itt megkapta az angol szuletesi anyakonyvi kivonatot arrol meg lett csinlva a forditas amivel megcsinaltattuk a magyar szuletesi nyakonyvi kivonatot es az utlevelet.

Haza mentunk es akkor igenyeltunk lakcimkartyat es taj-kartyat.

Nalunk igy zajlott az iratok beszerzese.

2011. jún. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem, addig nem csinalnak mast, nem is tudnak.

Viszont!

Taj kartya keszites: beballagtam az oephez a kesz anyakonyvivel, sorban ultem kb 15 percet es 5 percen belul a kezembe kaptam a taj kartyat, egybol megcsinalta a holgy, nem kellett postazasra varni.

Lakcimkartya: szinten az okmanyirodaban megcsinaltak, ha nagyobb okmanyirodaba mesz, akkor nem kell varni.

Utlevel: ezt is csak akkor lehet igenyelni, amikor mar keszen van az anyakonyvezes, viszont kertunk ra surgossegit (talan 2ezer forint volt, de mar nem tiszta az emlek) es 2 munkanappal kesobb a kozponti okmanyirodaban at is vehettem.

Szemelyi: 1 het alatt lett kesz es postaztak is.


Meg kint vagytok, egyszeri hazautazasival hazajonnetek es az itthoni nyaralas alatt szeretnel anyakonyveztetni?

Ha igen, akkor keszulj fel arra, hogy sokaig elhuzodhat a dolog.

Ha van megbizhato rokon, ismeros (nevrokon a legjobb), akkor csinald azt, amit mi.

Mi lemasoltuk az osszes igazolvanyunkat, iratainkat, irtunk egy meghatalmazast es a gyerek kulfoldi anyakonyvevel egyutt hazapostaztuk a ferjem anyukajanak. O elvitte a forditoirodaba, kb egy hetet kellett varni ra, majd beballagott vele az onkormanyzathoz az anyakonyvezesi reszlegre. Elfogadtak a meghatalmazast, elmagyarazta, hogy azert van erre szukseg, mert csak ket hetig tudunk itthon lenni a babaval, nincs idonk nekunk kivarni. Szoval siman elinditotta o a folyamatot.

Jopar hetig eltartott, majd hivtak, hogy keszen van az anyakonyvi. Szoval mire mi hazaertunk az egyszeri engedellyel, addigra mar csak annyi dolgunk maradt, hogy bemenjunk utlevelet/szemelyit igenyelni, lakcimkartyat csinaltatni es az oephez, fel nap alatt lerendeztunk mindent es par napon belul minden a kezunkben volt, ami a visszautazashoz szukseges.

2011. jún. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kell a magyar anyakonyvi kivonat, mindenhol kerni fogjak. De ne aggodj ezek miatt, mert ha nem vagytok Magyarorszagon, ugysem kell adokartya, TAJ stb, eleg megcsinaltatnod, amint visszamesz Magyarorszagra.
2011. jún. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!