Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az olyan...

Mi a véleményed az olyan nőkről, akik éheznek maguk is vhol a 3. világban és ezek ellenére mégis egy csomó gyereket bevállalnak a nyomorban?

Figyelt kérdés

Szeretném, ha csak kulturált érveléseket írnátok, nem beszólogatást, hogy ne nézzek le senkit, mert erről szó nincs, csupán sajnálom azokat a szegény gyerekeket és értetlenül állok a jelenség előtt.

Előre is köszönöm.


2011. jún. 22. 14:09
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
A 3. világbeli nőknek sajnos nincs választási lehetőségük. Nincs fogamzásgátlás, ha a férjnek pedig szex kell, akkor nem mondhatja, hogy nem. Ott nincsenek felvilágosítva a lányok, asszonyok, hogy mi fán terem a fogamzásgátlás, ciklus, peteérés. Sokan nem is menstruálnak, csak szülik egymás után a gyerekeket, nincs is ideje, lehetősége reagálni a szervezetüknek.
2011. jún. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
91%

Azt, hogy ez nem bevállalás kérdése. Valószínűleg az AIDS-et sem viccből kapják el.

Nem nagyon van mód a védekezésre, ennyi.

2011. jún. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
71%
Nem gyerekvállalásról van itt szó. Ezt egyszer egy kedves tanárom magyarázta meg nekünk. A 3. világban nincs más öröme, szórakozása az embernek, mint az, ha szexel. Még enni sem tudnak egy jót, csak ez maradt. Ennek meg van következménye. Védekezésre nem is gondolnak, pénz nincs rá. A gyerek pedig összejön, megszületik, és nyomorog. Aztán, ha túléli a gyerekkorát, ő maga is pont ugyanezt csinálja:(
2011. jún. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj! Ez az ő dolguk. Sajnos akik a 3. világban élnek, nem olyan műveltek és okosak, mint sok fejlett országban élő. ők így látták az anyjuktól, nagyanyjuktól. Náluk a gyermek az isten/ek ajándéka. Csak gondolj bele: ételre alig van pénz... akkor miből vennének fog.gátlót, ami még nálunk sem olcsó? Különben azt kérted, hogy kulturáltan válaszoljunk.. Így a teljes véleményemet le se sírom..

Emellett a 3. világban sajnos még ma is nagyon nagy a gyermekhalandóság (ne kérdezzük, ki az oka!), szóval a megszületett gyerekek kis része éri meg csak a felnőttkort... Hol van ilyenkor az UNICEF, az ENSZ? talán nem elég adományokkal kiszúrni a nyomorgók szemét, hanem valódi segítséget kellene nekik nyújtani! Úgy, hogy ők maguk tudjanak kitörni a hatalmas nyomorból...

2011. jún. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszindulatból írom, de szerintem nekik a szexuális élet mellékterméke?? velejárója??? a gyerek. Náluk talán a családalapítás mint tényező nem játszik szerepet. Hiszem, hogy minden ember olyan értékek alapján él, amiket felnőtté válása során látott. Ők ezt látják, neki ez a természetes. Számukra biztos mi vagyunk a furcsák.
2011. jún. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
14:17 vagyok még mindig: Valójában lehet, hogy csak a mi szempontunkból nyomorognak ezek a gyerekek. Tény és való, hogy ducit nem igazán látsz közöttük de ahogy valaki előttem leírta tény, hogy ezek a gyerekek egészségesebbek mint a mijeink. Persze azért ott is akadnak kirívó esetek.
2011. jún. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Hm, elgondokodtató, amit írtatok, csak én vhol nem engedélyezném a gyerekek világrajövetelét egy bizonyos családi létszám és természetesen nem létező jövedelem után.Tán kegyetlenül hangzik, de ezt tenném.Nem az abortuszra gondolok, hanem a nők sterilizálására.Miért nem tudják ezt törvénybe iktatni, ahelyett, hogy a kib-szott fogamzásgátlókra költetnének a nincsből, a semmiből.Szerintem a kormányok direkt csinálják ezt az egészet, hogy a különböző segélyeket felvegyék a rászorulók után, ami persze nem jut el hozzájuk a nyomorba.Mindig elszörnyülködök, amikor arra gondolok, hogy a nagyon pusztulatosan primitív éhező bennszülöttek a dögkeselyüknek adják a beteg csecsemőket...Mikor elapadt a tejem és a 3 hós babucim csak nézett rám értetlenül és sírt, pont azok a nők jutottak az eszembe, akik csontsoványan csont és bőr babáknak adnak "életet", úgy hogy aztán egy csepp anyatejet nem tudnak utána kisajtolni magukból, nem szakad meg a szívük?!Én meg is őrülnék a tudattól, hogy a minimumot se tudom a gyermekemnek biztosítani...
2011. jún. 22. 14:29
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Én a másik oldalról írok egy picit. Előttem a kép, anyuka fején a nagy málha amit cipel, hátán hasán gyerek, meg még mellette kettő. Mos a folyóba, kavarja a rizst. Mindezt teljesen természetesen.. Barátnőm egy gyerek mellett nem főz a férjének mindennap, sőt, kb szombaton egyszer, terhesen nem porszívózik, mert nehogymár, veszekszik a férjével aki munkából hazajövet nem hajlandó nekiállni takarítani. Mert ezt terhesen gyerek mellett nem lehet. Szóval le a kalappal előttük. És boldogok, legalábbis a tv-ben ha riport volt sose panaszkodtak.

Az egészségről aids-ről, fogamzásgátlásról már írtak előttem, az tény, hatalmas probléma, de nem ők tehetnek róla. Nekik segítség kellene, de én amaz oldalról akartam írni.

2011. jún. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
96%

Nézd, te azt nem tudhatod, hogy azok a gyerekek valójában nem boldogabbak-e a semmi küszöbén min a fejlett civilizációjúak. Ők a mi szempontunkból a semmibe vállalnak gyereket. Mi meg a bizonytalanba. Soha senki nem tudhatja, hogy mit hoz számára a holnap.


Gyermeki fejjel nézve mi a jobb?

- ha ilyen körülmények között élsz, és senkit nem látsz körülötted aki jobb körülmények között élne ergo nincs mit irigyelni?

- ha a mi körülményeinknek megfelelően élsz, de látod a szomszéd biciklijét, amit te is szeretnél, de nem lehet?

2011. jún. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
96%
És ha a te fejtegetésedet folytatnánk: ugyan, ki mondaná meg, hogy kiket KELL sterilizálni? És milyen jogon? Ez számomra elképzelhetetlen! Főleg, hogy az általad említett nők között egy nő "értékét" épp az adja, hogy hány gyermeke van. Ha valaki nem tudja a férjét gyerekekkel megajándékozni, a férjnek sok helyen joga van a nőt elküldeni... Szóval, az, hogy mi hogy gondolkozunk itt a számukra hatalmas jólétben, az lényegtelen.. Volt nem régen egy kutatás, a világ legboldogabb országát keresték... Azt hiszem, Mali lett az, a világ egyik legszegényebb országa. de az ott élők mégis boldogok! Unokahúgom Nigériában él, ottani férje van. elmondása és a képek alapján az emberek nagy része felfoghatatlanul szegény... mégis, minden képen mosolyognak! Nem azért, mert buták, hanem mert ők úgy gondolják, annak a kevésnek is örülni kell, amijük van... Mi meg itt savanyú arccal járkálunk, mert mondjuk nem tudjuk megvenni az egy szem gyereknek az óhajtott csodajátékot (ami nélkül különben gond nélkül felnő, értelme sincs igazán, de a szomszéd gyerekének van és le ne maradjunk már akkor mi se).
2011. jún. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!