Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik nyelven beszéljünk hozzá?

Melyik nyelven beszéljünk hozzá?

Figyelt kérdés
Fél évesek az ikreim, az apjuk félig brazil, félig magyar. Én magyar vagyok. Azt szeretnénk ha mind a két nyelven beszélnének(anyanyelvi szinten), de sajnos nem beszélek úgy potugálul, mint a férjem. Azt gondoltuk, hogy a férjem tanítja majd őket potugálul, én meg magyarul. Csak attól félek, hogy nem tudnak majd külömbséget tenni a két nyelv között. Mármint, hogy pl. velem is úgy fognak majd portugálul beszélni, mint az apjukkal. Lehetséges, hogy ezt valahogy elkerüljük? Vagy megszokják, hogy velem nem tudnak majd az apjuk nyelvén beszélni?
2011. jún. 24. 13:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A kérdésben van egy hiba. Nem hozzá, hanem velük. :) Elnézést.
2011. jún. 24. 13:52
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugy kell, ahogy irtad. Az apuka az anyanyelven beszeljen velük, es te is. Nem fogjäk összekeverni, ne aggodj. Szepen el fogjäk majd különiteni a ket nyelvet egymästol.
2011. jún. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan beszélj hozzájuk te magyarul,az apjuk portugálul:) nem keverik majd.
2011. jún. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Szia. Örülök, hogy feltetted a kérdést, mielőtt nekilátnátok a tanításnak. Félre ne értsd, nem azért, mert magyar vagyok, DE! A magyar nyelv logikája egyedülálló az összes többi nyelv területén. Számos kutatás folyt az elmúlt évtizedekben arról, hogy ha két nyelven tanítjuk a gyerekeket, azok miként fogják értelmezni a külvilágot, és hogyan fognak gondolkodni?! A szakemberek azt javasolták, hogy mindenképp a magyar legyen a fő anyanyelve, tehát, hogy a gondolkodása, a logikája "magyarul" alakuljon ki. A másik nyelv (esetedben a portugált) csak amolyan tölteléknyelvként javasolnám. Játékra, bohóckodásra, még kicsik a gyerekek tökéletes, de pl.: a nap nagy részében magyarul beszélnék hozzájuk! Minden a Te döntésed, de javaslom, nézz utána a többnyelvűség előnyének illetve hátrányának.
2011. jún. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Pontosan így, ahogy előttem is írták :) Nekünk is kétnyelvű a kicsi, az apja is a saját anyanyelvén, én meg magyarul beszélek hozzá. Nem keveri. Az apjával is így tették anno, és még akcentusa nincs a két nyelv között.
2011. jún. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

én nyelvészetet tanultam és nálunk is apuka külföldi - nem fogják keverni, ha te magyarul, apuka az ő anyanyelvén beszél velük

az nem gond, hogy ti egymással hogyan kommunikáltok, nem fog bezavarni

az okozhat zavart, ha egyazon személy váltogatja a nyelveket, egyszer így, egyszer amúgy beszél velük - de ha megszokja, hogy anya így beszél, apa úgy, akkor megtanulja elkülöníteni a két nyelvet

2011. jún. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Sok dologban hasonlítunk - a nagyfiaim ikrek (5 évesek), és portugál az apukájuk, kint is élünk. :)


Én magyarul beszélek velük, a párom portugálul. Bár én szakmámból kifolyólag nagyon jól beszélem a portugált, a gyerekeimnek csak akkor mondok portugálul bármit is, ha olyan ember is van velünk, aki a magyart nem érti (anyósom, párom...). Mikor kicsik, akkor még nem mindig különítik el használatban a két nyelvet, de tökéletesen értik.


Pl. sokszor előfordul, hogy a 20 hónaposom portugálul válaszol, holott magyarul kérdeztem. Ez nem baj, de én mindig magyarul beszélek hozzá, majd megszokja, látom a nagyokon. :)

2011. jún. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az apuka CSAK portugálul beszéljen, te pedig CSAK magyarul. gy megtanulják mindkét nyelvet, és nem zavarodnak össze.
2011. jún. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Még azt szeretném megtudni, hogy az nem gond-e ha én magyarul beszélek a párommal? Mert ahogy már említettem nem beszélek jól portugálul, és a párom meg anyanyelvi szinten beszél magyarul.
2011. jún. 24. 14:38
 10/13 anonim ***** válasza:
valahogy kell hogy ti is kommunikäljatok...es inkäbb akkor a magyar ajänlom, mivel abban te is, ö is "profi".
2011. jún. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!