Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másnál is van hogy a hozzátápl...

Másnál is van hogy a hozzátáplálásnál a gyereknek nem kell a pépes étel? Baj ha darabosat evett kezdettől?

Figyelt kérdés
Kislányom a kezdetektől,5hónapos korától hozzátáplálom,nem hajlandó megenni a teljesen pépes ételeket. Mindég kiköpte,nem kellett neki. Csak úgy ette ha darabok is voltak benne. Kb 8hónapos korától,kizárólag darabos ételt,amit rágni kell azt hajlandó megenni. Pedig csak 4foga volt.
2011. jún. 26. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha nem öklendezik tőle és kakilni is simán tud, akkor nem gond. Inkább örülj neki! :)
2011. jún. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Dehogy baj, sőt, egy gonddal kevesebb :) Sok babánál pont az a baj, hogy később sem kérik a darabosat. Csak azért ilyen nagyon pépesek a 4-5 hónaposnak való ételek, mert általában még nincs foguk, és a legtöbb nem fogadja el a darabosat, meg nem is tudja megenni elsőre.

De pl. az én fiamnak 1 éves kora után jött ki az első foga, pedig akkorra már simán evett szilárdat is, remekül tudott rágni fogínnyel is :) Akár répát is, nem tudom, hogy csinálta, de nyersen lazán megette fogak nélkül is.

2011. jún. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Csak furcsálltam egy kicsit. Szó szerint a pépes ételt rám fújta. Soha nem turmixoltam neki az ételt,eleinte csak villával törtem. Aztán darabokat adtam a szájába,és simán megrágta.
2011. jún. 26. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!