Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megcsinálhatom ezt így?...

Megcsinálhatom ezt így? Tovább lent.

Figyelt kérdés

Most gyesen vagyok a 2 és fél éves lányommal novemberig.

Közben 8 hetes terhes vagyok.Arra gondoltam hogy ha a munkáltatóm azt mondja,hogyha visszamegyek dolgozni,akkor előbb le kell töltenem a szabikat,akkor visszamondom a gyest,elkezdem letölteni a szabikat és mire vissza kéne mennem,táppénzre vetetném magamat.

Valaki csinálta így?Tudom hogy nem "legális",de így több pénz jönne be.

Előre is köszi a válaszokat.


2011. jún. 27. 13:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez teljesen legális, én is így fogom csinálni.
2011. jún. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem.Csak én a munkáltatómmal nem szeretném közölni,hogy terhes vagyok,csak mikor már táppénzen vagyok,mert félő,hogy kirúgnának.
2011. jún. 27. 13:38
 3/14 anonim ***** válasza:

Kezdem a végéről.

Abszolút legális, sőt. Sokan csinálják ezt így, mert egy későbbi ellátásnál nem mindegy, hogy miből fognak számolni.


A munkáltatód jól mondja, ez előírás (munka törvénykönyve), hogy mielőtt ténylegesen visszamész dolgozni, ki kell, hogy adják a felgyűlt szabikat.

A te esetedben (és mindenkiében, aki a gyes időszaka alatt lesz állapotos) jó alaposan végig kell számolni, hogyan jártok a legjobban anyagilag. Ha ugyanis a Ketteske gyed igénylését megelőző évben zömében gyest kaptál, akkor a gyed alapja a minimálbér lesz, akkor is ha előtte többszázezres bruttód volt!

Persze, ha minimálbérrel, vagy annál kevesebbre voltál/vagy bejelentve, akkor mindegy, de minden más esetben általában jobb az, ha minél előbb kiveszed a szabikat és táppénzre mész.

2011. jún. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszi!

Minimálbérre vagyok bejelentve.

2011. jún. 27. 13:42
 5/14 anonim ***** válasza:

Látom, írtál kommentet.

A munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a munkaviszonyodat, ha a gyerek nincs még 3 éves, viszont ha már elmúlt 3 és a szabis időszakodat töltöd, akkor felmondhat.

2011. jún. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
FelmondhatNA, de mivel terhes vagy, a második gyerekkel is újra él a felmondási védelem.
2011. jún. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 27. 13:49
 8/14 anonim ***** válasza:

Akkor gyakorlatilag mindegy.

Ha jelzed a munkáltatódnak, hogy visszamész dolgozni, akkor írasd át a munkaszerződésedet 6 órásra, így a gyes is megmarad, meg kapod a 6 órás pénzedet (kb 58eFt + 25eFt). Amint letelik a szabis időszak, menj el táppénzre (durván 46eFt+25eFt), mivel egy januári jogszabály következtében a gyes is tovább jár. Az utolsó durván két hónapban nem lesz már gyes, csak a táppénz, szülés után tgyás, majd gyed.

2011. jún. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja, ja, elkerülte a figyelmemet a második válaszomnál, hogy már állapotos vagy, így igen, a felmondási védelem már újra él.
2011. jún. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem hiszem,hogy belemennének,mert munkaerő kölcsönző.

Azt hiszem maradok a fent leírtaknál.

De azért köszi neked is.

2011. jún. 27. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!