Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekvállalás előtt! Hogyan...

Gyermekvállalás előtt! Hogyan tovább? Ti hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a döntést nekünk kell meghozni. Nem is azt szeretnénk, hogy döntsetek helyettünk, csupán érvekre-ellenérvekre lenne szükségünk, természetesen mások véleménye is érdekel. Párommal több, mint 1 éve együtt vagyunk, régóta együtt is élünk. Szóba került a gyermekvállalás is. Mindketten nagyon vágyunk már a babára, viszont vannak dolgok, amiket meg kell teremteni. Mindketten próbálunk munkát találni én pályakezdő vagyok, párom még tanul (estin) így nem foglalkoztatják emiatt. Természetesen a baba akkor jöhet, hogyha az anyagiak meglesznek. Vagy legalább az egyikőnk dolgozik, de legjobb lenne, ha mindketten tudnánk munkát vállalni. Bejött a képbe az is, hogyha nem találunk munkát, akkor jövő nyáron kimennénk külföldre dolgozni. Alkalmam lett volna kimenni a téli szezonra, viszont a páromat nem szeretném itt hagyni, ő pedig az iskola miatt nem tudna velem jönni. A halasztásnak pedig nem örülnék, szeretném ha befejezné. Beszélgettünk arról is, hogy kiköltöznénk külföldre (ha elvégezte az iskolát+egy 6 hónapos tanfolyamot): itt viszont gondolkodóba estünk. Hol lenne érdemesebb gyermeket vállalni/szülni? Itt Magyarországon vagy Ausztriában? Pl. ha itt szülök, akkor elég húzós (sok-sok papírmunka)lesz/lenne kivinni a gyermeket az országból. Illetve nyelv szempontjából mennyire lenne nehéz a gyermeknek? Nekünk a nyelvvel nincs gond, jól beszéljük a németet. Szeretnénk véleményeket vagy tapasztalatokat kapni! Minden választ előre is köszönünk!
2011. szept. 28. 17:18
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
A nyelvel nem lenne semmi gond. Németül beszéltek hozzá akkor ő is úgy fog beszélni.
2011. szept. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Kérdésem az lenne, hogy hány évesek vagytok, bár olyan 24-26 közöttre tennélek. Ha tehettem volna, inkább külföldön szülök. Ami ebben az országban megy, hát szörnyű. Ha nincs gondotok a nyelvvel, különösebben nem köt ide semmi, és lenne alkalmatok kimenni, akkor menjetek! Egyszerűbb megteremtett feltételek közt gyermeket nevelni, mint közbe megteremteni azokat, persze az utóbbi sem lehetetlen. Ha a párodat nem szeretnéd itt hagyni, akkor várd meg, és nyáron mentek együtt. Addig vállalj munkát itthon. Sok sikert! Remélem sikerül majd nektek!
2011. szept. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem problémás a gyereket kivinni születés után. Otthon megszületik, megkapja a születési anyakönyvet, minden papírját. Megigényled a magyar juttatásokat. Megigénylitek a gyereknek az útlevelet, és mehettek is. A baba két nyelvet tanulna, ő mindenképp jobban járna.


Ausztriában is szerintem úgy van, mint minden országban, ha ott születik a baba, attól még nem vagy jogosult az osztrák anyagi juttatásokra. Ahhoz ottani bejelentett munkaviszony kellene (nem tudom, mennyi), egy ideje ott kellene élnetek, hogy jogosultak legyetek, ez általában nem 1-2 hónap. Onnan kéne intézni a gyerek papírjait, magyar anyakönyvezését és útlevelét első körben, hogy haza tudjatok utazni. A papírjaival meg tudnád igényelni a magyar juttatásokat. Egyedül a családi pótlék, ami (ha hivatalosan Ausztriában éltek) menne az osztrákoktól. Magyar részről egyszeri anyasági, gyes lenne.


Én külföldön szültem (nem Ausztriában), egy rémálom volt a gyerek papírjait elintézni azon túl, hogy rengeteg pénz is. Az időről nem is beszélve, a magyar anyakönyvezés a bevándorlási hivatalnál 2 és fél hónapot állt, elkészült, eljutott az okmányirodába, ahol az útlevél kérelem állt egy íróasztalon. Elmúlt 4 hónapos a pici, mikor meglettek a magyar papírjai. Ja, nem minden, mert a tb kártyát, adókártyát postán küldték rá két hétre. És mindezt azért olyan gyorsan, mert a helyi konzul és mi is mindenkit hivogattunk, a végén már sajtóval fenyegettünk. Akkor hirtelen minden elindult. És csak ezekkel a papírokkal lehet igényelni bármit is.


Tanácsot nem tudok adni, csak ezt a kis tapasztalatot.

2011. okt. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp úgy kéne, hogy már mindketten dolgoztok és egy kis idő mögöttetek van a pályán. Számolj arra, hogy mindenképpen legyen tartalékotok, mert nem biztos hogy itthon pl. a gyed lejárta után tudsz dolgozni. Bármi egészségügyi gond lehet, persze ne legyen ill. lemaradhat a fejl. ami pl az ovihoz szükséges (szobatisztaság) és nem tudsz visszamenni. Gyes kb. hideg vízre elég! Külföldön sok helyen nincs állami csak fizetős ovi, ezért ennek is utána kéne érdeklődni ill. az ellátásoknak is. Ha egyikőtök pl.németül beszél és a másik magyarra tanítja, mert kár lenne kihagyni, akkor simán kétnyelvű lehet, persze az arányokra ügyelni kell. Ha a születése után terveztek kimenni, akkor is már az első naptól lehet hozzá így beszélni. A születés utáni kimenetelt sajnos nem tudom.
2011. okt. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!