Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Azt szeretném, ha valaki...

Azt szeretném, ha valaki elmagyarázná nekem, mi a gond egészen pontosan a szteroidos kenőccsel? Az orvos nem válaszol egyértelműen, a körülöttem lévő anyukák pedig csak sikítoznak, hogy "Úristen! Szteroidos kenőcs? "

Figyelt kérdés
Mi a gond vele tulajdonképpen? Az orvos nem ad egyértelmű választ! Az anyukák sem tudják igazából, csak azt tudják, hogy az valami miatt fekete bárány! De miért?
2009. márc. 26. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Hormonhatású, és az arra érzékenyeknél májkárosító lehet. Folyamatos szedésnél májfunkciót ellenőriznek. Gondolom kenőcsnél is hasonlóak a hatások, csak kisebb mértékben. A hormonhatás "férfiasodás"-ezért szedik a "gyúrósok", illetve az agyalapi mirigy hormontermelésére is hat-megváltoztatja azt.
2009. márc. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A szteroid az egy hormon, ami a bőrön keresztül felszívódik a kenőcsből. Ezért adnak a piciknek minél kisebb szteroid tartalmút(%- ban van meghatározva.)Gondolom a babádról van szó. Ha orvos javasolta és betartod a haszn. utasításban szereplő dolgokat nem lesz gond.(Ne használd sokáig, ne nagy felületen és tilos lefedni a bekent bőrfelületet.)A haszn. utasításban megtalálod a mellékhatásokat is, ha kíváncsi vagy miért hüledeznek az anyukák. De ha normálisan használod nem lesz gond.
2009. márc. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Sokféle szteroid van, nem biztosan igaz mindegyikre amit írtam, de mindenesetre szerintem mindegyiknek van vmilyen típusú hormonhatása. Egy fejlődő, növekvő gyereknél biztosan nagyon érzékeny a hormonális egyensúly, hisz többek között a hormonok irányítják mi milyen mértékben, irányba fejlődjön, nőjön-ebbe belekutyulni veszélyes. Szerintem alkalmi st.-os kenőcs használat még nem a világvége, de jobb vigyázni. 1.
2009. márc. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Én ugyan nem tudom mi lehet a magyarázat, de nekünk a bőrgyógyász szteroidos kencét írt fel, mert a kisfiam ekcémás.

Ez gyógyszertáti keverésű krém, így nincs hozzá semmi használati útmutató amiben utána tudnék olvasni.

2009. márc. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A szteroidos krém felszívódik a bőrön keresztül,és a májat károsíthatja(nagy mennyiségben)de ha az orvos írta fel akkor nem lesz semmi baj!Én a bőrgyógyászaton jártam így hogy elmentem mert rettentően kijött az ekcémám,és már sok homeopátiás szert kipróbáltam de hiába.olyan krémet szerettem volna amit lehet szoptatás alatt használni,de a bőrgyógyász nem volt túl meggyőző számomra,így megkérdeztem a gyerekorvost.Ő azt mondta hogy nagyon nagy bőrfelületet kell bekenni ahhoz,hogy a babámnak baja legyen tőle!Ha a doki írta fel akkor nyugodtan használd,semmi baja nem lesz a babádnak tőle!
2009. márc. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is használunk szteroidos krémet ekcémára, a bőrgyógyász azt mondta csak 5 napig használjuk és elmúlik, utána mást írt. Erős hatásos szer, de ha betartod amit mondanak akkor nem okoz problémát, inkább használd ha orvos mondja ő tudja miért írja fel, mintsem szenvedjetek sokáig és esetleg eldurvuljon a probléma.
2009. márc. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
köszi a lepontozást azért, mert megírtam, hogy nekünk ekcémára írt fel a doki sz.kencét, ami gyógyszertári készítésű és nincs hozzá útmutató
2009. márc. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!