Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » GYED-en vagyok, juniustól...

GYED-en vagyok, juniustól kezdődik a GYES. Közbe ha teherbe esem ujra kapom alanyi jogon a GYED-et? És a második babánál mennyi lesz a GYED értéke? Ezt hogy számolják?

Figyelt kérdés
babát szeretnék,de nem tudom ,hogy gyesről mehetek e egyből gyedre
2009. márc. 26. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Gyedet kapsz. Nem alanyi jogon, hanem azért mert van munkaviszonyod. Ha a két gyerek között nem mész vissza dolgozni, akkor a minimálbér kétszeresének harmincad részéből számolják. Ha ez több mint az a bér amivel az első gyerekkel gyedre mentél, akkor az a béred lesz a számítás alapja.
2009. márc. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Távol álljon Tőlem, hogy az első hozzászólót bántsam, de honnan tudod, hogy van munkaviszonya a kérdezőnek?Ha van akkor kaphat a 2. baba születése után is.Ha nincs akkor bonyolultabb a helyzet, mert az utóbbi egy évben össze vissza variálták, de a lényeg az hogy ha a szüléskor nincs biztosítási jogviszonyod, akkor nem jár tgyás és gyed csak a gyes 3 évig. Ahhoz hogy erre a kérdésre válaszolni lehessen sokkal több info kell az adott személyről, pontosabban a munkaviszonyáról. De a legbiztosabb, hogy ha felhívja az illetékes megyei egészségpénztárat és ott a gyeddel foglalkozókat kérdezi meg a kérdező.Vagy a legjobb több helyről is érdeklődni, mert néha sajna félretájékoztatják az embert ha épp olyan az ügyfeles, akinek nem ez a szakterülete. De ha van munkaviszonya akkor mindez tárgytalan mert akkor tutira kaphat.
2009. márc. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem onnan gondolta, hogy munkaviszonya van, mert most is GYED-en van.
2009. márc. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van munkaviszonyom,és remélem megis marad.csőd szélén áll a cég,de ugytudom nem engedhetnek el GYED-en ILL.GYES-en lévő kismamát.szóval ha sikerül teherbe esnem az első gyerek 3 éves koráig,akkor ujra kapom a gyedet.szóval gyesről mehetek vissza gyedre?ez a kérdésem lényege?
2009. márc. 26. 14:40
 5/6 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok.A harmadik válaszolónak:Az hogy most gyeden van nem feltétlen jelenti azt hogy van munkaviszonya, mert létezik a passzív gyed, ami azt jelenti, hogy mondjuk a gyerek születése utén 1 évvel lejár a szerződésed és a munkáltatód nem hosszabbítja meg.Na akkor a továbbiakban paszív jogon jár neked a gyed.
2009. márc. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt én is így tudom. Mármint, azt hogy gyed, gyes-en lévőt nem lehet elküldeni. De ha csődbemennek akkor mindegy.Mert akkor megszűnik a munkaviszony, de még mehetsz álláskeresési járadékra és ha ez idő alatt szülsz, akkor még tán kaphatsz. Legalábbis 2008-ban még így volt.De tényleg az oep-t kéne megkérdezni, vagy amelyikhez lakóhelyileg tartozol.
2009. márc. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!