Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A GYED lejárta és a munkába...

A GYED lejárta és a munkába állás között kivett szabadság ügyében segítségre lenne szükségem?

Figyelt kérdés

Lejár a GYED-em és 4 órában visszamegyek dolgozni, és emellett még kapni fogom a GYES-t is.

De most azt mondják a melóhelyemen, hogy ha csak 4 órás leszek, akkor a GYED alatt felhalmozódott szabimat is csak 4 órásként fizetik ki.

Tehát a szabadság idejére 4 órás bért fogok kapni:((

Ez nekem azért fura, mert ez visszamenőleges szabi, és én 8 órás munkából jöttem el szülni.

Kérlek titeket hogy csak olyan írjon, aki tutira tudja a választ!

Nagyon köszönöm ha valaki tud segíteni!


2011. jún. 28. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:
MIELŐTT visszamennél dolgozni, ki kell venni a szabadságot. Tehát mielőtt hivatalosan visszamész dolgozni. Ha utána veszed ki, akkor valóban már csak az új munkaidőd alapján adják ki a szabadságot (mindig az aktuális alapján számítják).
2011. jún. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Először kiveszed a szabikat az eredeti szerződésed szerint, (ha van nyugdíjas vagy munkanélküli nagyszülő, akkor közben az ő nevére lehet íratni a gyes-t), majd ha lejár a szabid, módosítják a szerződésed 4 órásra és átírathatod a nevedre a gyes-t.
2011. jún. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!