Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes mellett ki lehet váltani...

Gyes mellett ki lehet váltani a vállalkozóit?

Figyelt kérdés
most járt le a gyedem és már csak gyest fogok kapni,a munkaadóm nem akar visszavenni,mi meg szeretnénk tesót!tehát úgy gondoltam hogy elmegyek 1 év fizetés nélküli szabira(hátha összejön a tesó)és ez alatt elmennék egy szalonba műkörmösként dolgozni.csak az a baj hogy ehhez kell a vállalkozói,de nem tudom hogy 6 órába és így mellékállásba ki lehet e váltani?ja és tudom hogy a nagyszülő is igényelheti a gyest,de a dédire is vonatkozik ez?tudnátok segíteni?köszi
2011. jún. 29. 08:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Az, hogy a "munkaadó nem akar visszavenni", jogellenes, remélem, még semmit sem írtál alá. Ha akar, ha nem akar, a gyerek három éves koráig felmondási védelem alatt álsz, ahogy gyes-es leszel, kötelező visszavennie. Közös megegyezésbe semmiképpen ne menj bele, azzal csak rosszul járhatsz. Minden ehhez szükséges infot megtalálsz a [link] ingyenesen letölthető tanulmányaiban (jobb oldali sávban találod őket). Nem jogi nyelvű, hanem érthető anyagok, nekem nagyon sokat segítettek, a kedves munkaadóm nem tudodd kisemmizni az állam által garantált dolgokból.
2011. jún. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod!igazából ez egy szállodalánc aminek nagyon sok szállodája van sok helyen!én bementem a főnökömhöz aki mondta hogy ő nem vesz engem ide vissza,mert nincs hely de maradhatok a cégnél csak max.áthelyeznek pl.visegrádra!ja és az új helyemet sem hajlandó megkeresni,hiába az ő kötelessége!már írtam neki ajánlott levelet is de nem érdekli,és így nekem se sok kedvem van egy ilyen légkörbe visszamenni!
2011. jún. 29. 09:03
 3/3 anonim ***** válasza:

Értem... Annyira jellemző...

Azért érdemes elolvasni ezeket az anyagokat, hogy tudd, milyen szabályok vannak.

Az eredeti kérdésedre pedig szerintem az OEP-nél tudnak korrekten válaszolni.

2011. jún. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!