Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ikrek után kapok gyest (57000e...

Ikrek után kapok gyest (57000e), ha megszületik a kistesó, akkor azután számolják majd a gyedet vagy minimálbér után? És ha azután, akkor az mennyi?

Figyelt kérdés
2011. jún. 29. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:

A gyesből biztosan nem számolják a gyedet.


Ha él a munkaviszonyod, és az igénylés előtti évben nagyobbrészt gyesen voltál, akkor a minimálbér lesz a gyed alap. (kivéve, ha ennél kevesebb a szerződéses béred, mert akkor az lesz az alap).

Ha nem voltál nagyobbrészt gyesen, hanem gyeden, akkor a korábbi gyed alapja lesz a mostani alapja is.


Ha egyáltalán nem voltál jogosult az ikrekkel gyedre, akkor ezzel a babával is csak gyest kapsz.

2011. jún. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi!

Jogosult voltam gyedre,de a gyest választottam kezdettől fogva,mert a bejelentett bérem után nagy k.ki gyed járt volna,meg azt nem adják meg 2 gyerek után,a gyesnél viszont figyelembe veszik,hogy ikreket nevelek. Szóval az igénylés elötti évben is gyest kaptam végig.

2011. jún. 29. 14:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor vagy a minimálbér alapján kapod a gyedet, vagy ha ennél kevesebb a szerződéses béred, akkor az után számolják. A minimálbér után kb. 50 a gyed adójóváírással.
2011. jún. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!