Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lenne a jobb anyagilag? Ha...

Mi lenne a jobb anyagilag? Ha a kislányom betölti a 2 évet, és én visszamegyek dolgozni, vagy ha a 2. baba megszületik, míg a lányommal GYEDen vagyok?

Figyelt kérdés
Csak 10.000,--el lenne több minden hónapban.
2011. jan. 22. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy mennyi volt a béred. Mennyi gyedet kapsz most? Abból is ki tudom számolni:)
2011. jan. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A TGYÁS-om 65000,- körül volt.

A GYED-em 60000,- körül van.

72000,- volt a havi keresetem tavaly.

Köszönöm, hogyha kiszámolod nekem.

2011. jan. 23. 09:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, bocs, hogy eddig késlekedtem:)

Gondolom ezek nettó összegek?


Mivel a jövedelmed nem érte el az ellátások maximum alapját, így igazából mindegy, melyiket választod.

Ha a tesó a lányod kb. két és fél éves koráig születik, akkor mindent ugyanannyit fogsz kapni, mint az első babával.

Ha meg visszamégy dolgozni, akkor a második baba születéséig a béredet kapod, utána meg megint ugyanannyi lesz a tgyás és a gyed, mint az elsővel:)


Igazából teljesen jól látod, ugyanúgy jól jársz, ha 2 éves koráig megszületik, mintha visszamégy dolgozni. Rosszul akkor járnál, ha két éves kora után születne, és nem mennél vissza dolgozni, mert akkor a kicsi születéséig gyesen lennél, ami édeskevés:(

Tehát szerintem, ha nem születik meg a nagylány két éves koráig a kicsi (vagy több, mint egy hónappal később születik, hiszen a tgyást már a születés előtt is igényelheted), akkor menj vissza dolgozni, úgy mindenképpen jobban jársz:)

2011. jan. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!