Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik nevet válasszam?

Melyik nevet válasszam?

Figyelt kérdés
Csak három variáció jöhet szóba nálunk, mert nagy "hagyományon" alapszik a családi névadás. Melyik lenne a jó: Terézia(az én nevem), Rozália (férjem anyjának a neve)amit a férjem szeretne. Vagy Erzsébet , ami nagymamám neve volt. Nekem a Borbála is tetszik csak ilyen név nem fordul elő a családban. Segítsetek a névválasztásban, mert fogalmam nincs és azt szeretném, hogy én dönthessek s nem a férjem vagy anyósom.
2011. jún. 30. 18:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Ezek közül Rozália.

De amúgy a Borbála tetszene ezek közül a legjobban, de azt írod az nem lehet.

2011. jún. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim válasza:
szerintem az Erzsébet a legszebb ezek közül :)
2011. jún. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim válasza:

szerintem nem jó dolog ilyen hagyományok alapján elnevezni a gyereket.amúgy még ezek közül a legjobb szerintem is a Rozália.

de azt mondod,hogy te szeretnéd eldönteni...akkor miért minket kérdezel?

2011. jún. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Rozália.
2011. jún. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Hogy őszinte legyek egyik sem igazan tetszik,de ha csak ezek közül lehet választani akkor a Teréziát választanám.
2011. jún. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
A mi lányunk Borbála lesz. Én nem adnék se Bözsit, se Rozit, se Tecát. Próbálj meg beszélni a pároddal, mert ezek a nevek nagyon nem szépek.
2011. jún. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Juteszembe, a te neved Ágnes is! Inkább legyen akkor az! Csak ne az a 3 másik!
2011. jún. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

En nem szeretem az ilyen hagyomanyokat es nem is tartottam be, hogy az en nevemet kapja a lanyunk.

Nekem is a Borbala tetszene a legjobban, de ha azt nem lehet akkor nem lehet....

Terezia Erzsebet es a Rozalia kozul kislanynak talan a Rozalia a Rozika becezese miatt (esettleg Roza vagy Rozina nem lehet?)

viszont felnottkent az Erzsebet a Zsoka becezes miatt.

Erzsebet es Zsoka nap egyszerre van es a Zsoka nekem nem "oreges nev".

Anyukam Margit anyosom Erzsebet es ezert volt egy olyan variacio, hogy Greta Zsoka vagy Margareta Zsoka lesz a lanyunk, de vegul is nem kellett a csaladbol valasztani nevet :)

2011. jún. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Igaz van az egyik valaszolonak :)

Agnes :) hisz az a masodik neved :) az Agnes nagyon szep nev :)

2011. jún. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Szerintem szakítsatok a hagyományokkal, mert ezek nagyon nem szép nevek, ne haragudj, tudom nem ez volt a kérdés. Ha Csak ezek vannak, akkor a Rozália, de az Ágnes lenne a legjobb.
2011. jún. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!