Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fogok kapni gyedet a második...

Fogok kapni gyedet a második gyerek után?

Figyelt kérdés

Néhány hetes terhes vagyok, tavaly októbertől gyesen vagyok. Jövő márciusba fog megszületni a babám, kaphatok gyedet. Bruttó 85000 Ft volt az első gyerekkel a szülés előtti bejelentett bérem. Ha elmegyek táppénzre jobban járok (gondoltam akkor a férjem átvehetné a gyest)? Ha lejár a gyesem, akkor milyen jövedelmet kaphatok?

Tudom, hogy elég bonyolult, de kérem aki tud segítsen!


2011. júl. 5. 15:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha él a munkaviszonyod, akkor kapsz gyedet.

Viszont mivel idén már 7. hónapja vagy gyesen, így mindenképpen a minimálbér lesz a gyed és a tgyás alapja, vagyis kevesebbet fogsz kapni a második babával, mint az elsővel kaptál.


Táppénzre érdemes elmenned, még akkor is, ha a férjed nem tudja átvenni a gyest (csak akkor tudja átvenni, ha max. 30 órát dolgozik egy héten), hiszen a táppénzed majd' kétszer annyi lenne, mint a gyes.

2011. júl. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!