Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akik viszonylag kis...

Anyukák, akik viszonylag kis súllyal estek teherbe, a terhesség során mennyit szedtetek fel?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nem vagyok egy nagydarab emberke, csupán 160 cm és 50-51 kiló.


Aki hasonló méretekkel" rendelkezett a terhesség előtt, mekkora lett a babája, és mennyit szedett fel a terhesség során? Hamar meglátszódott, hogy babát vár? Illetve még azt szeretném tudni, hogy a felszedett kilókat sikerült-e leadni, vagy megmaradtak? :)


Lehet, hogy buta kérdés, meg tudom, hogy ez sok mindenen múlik, de kíváncsi vagyok.


Köszönöm ha valaki válaszol. :)


2011. júl. 5. 19:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én 49 kilóval estem teherbe, ehhez 158 centi vagyok. A fiam a 39. héten, 3500 grammal és 50 centivel született. Összesen 9 kilót híztam a terhesség alatt.

Sokáig nem látszott, hogy babát várok, ruhában csak a 22. hét körül lehetett észrevenni.

A felszedett kilókat még a kórházban leadtam, de azért ahhoz, hogy az alakom megközelítse az eredetit, kellett jó pár hónap. De igazán már sosem lett ugyanaz (szélesebb csípő, kicsit nagyobb mellek, stb).

2011. júl. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, gratulálok a picihez. :)
2011. júl. 5. 19:58
 3/18 anonim ***** válasza:
Azóta már eltelt néhány év... pontosan 19... Mellette még van 3 gyerkőcöm :) De, köszi :D
2011. júl. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Én 165cm vagyok, az elsővel 50kg-mal kezdtem,12kg-ot híztam, a kórházból 55-tel jöttem haza.Néhány hónap alatt lement. Bár tornáztam is kicsit.(szoptatás mellett) Most 14 hós és 50kg-val kezdem a második terhességet is. Most kb.6 hetes lehetek és ma 51.5 kg vagyok.
2011. júl. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szia! Én 49-50 kg -osan lettem kismama. Terhesség alatt 14 kg-ot szedtem fel. Szülés után 57 kg-al jöttem haza, és ezt sajnos még nem sikerült leadnom,pedig 10 hónapos a babám már. Ezért most tornázni kezdek. :) Az igazság az,hogy a terhesség előtt nem ettem rendszeresen,a súlyom így könnyen tudtam tartani. Amikor kismama lettem,ügyeltem rá,hogy legyen reggeli-ebéd-vacsora,ma pedig már nem tudok lemondani ezekről,ezért is nem mennek le a kilók.
2011. júl. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én is ötven kiló voltam, amikor először teherbe estem (bár én 170 cm vagyok).


8-9 kilót szedtem fel, szülés után pár nappal újra ötven kiló voltam. A babám 2900 grammal született. Rajtam nagyon sokáig nem látszódott az, hogy gyereket várok, talán a 17-18 hét környékén.


A második babámmal kilenc hetes vagyok, remélem nem lesz "rosszabb".

2011. júl. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

En ugyan 58 kg voltam, ami elso ranezesre lehet, hogy nem tunik mar torekeny termetnek, de ehhez 180 cm, szoval elhiheted, hogy kb csont es bor, nem vagyok egy nagy darab no. :-)

Egyaltalan nem latszott hamar egyik gyermek sem, sot, kifejezetten keson. 23-25. het kozott kezdett el latszani, hogy babat varok, de a vegere sem lett soha nagy pocakom, de a gyerekek sem lettek kicsitk (3-4 kg kozott voltak).

Elso gyerekkel 25 kilot szedtem fel, 3-4 honap alatt lement minden, masodik gyerekkel 12 kilo jott fel, ott is hamar lement minden.

Nem valtozott semmit sem az alakom, nem lett se jobb, se rosszabb, nem szelesedett ki a csipom, de a mellem sem nott. Sot, a masodik baba utan meg tovabb fogytam, mar nagyon durva volt a helyzet, azota hizokuran vagyok, komoly edzeseket csinalok, hogy felszedjek valamennyi izmot.

2011. júl. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szia! Én 180 cm vagyok, és 61 kg-val kezdtem a terhességet, 10 kg-t szedtem fel, amit a szüléssel egyből le is adtam :-) A babám a 40. héten született 3140 g-mal. Minden jót és nagyon sok boldogságot Nektek!
2011. júl. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
170 cm vagyok 52 voltam mikor teherbe estem, 10 kilót híztam, 3100g-al született a pici, egy héttel szülés után 53 voltam, majd a szoptatás alatt 50 és utána visszaállt az eredeti súlyom.
2011. júl. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

160 cm vagyok, 52 kg-val lettem pocakos, 63-64 kg-val mentem szülni, de az utolsó 4-6 hétben igyekeztem többet enni, hátha jobban hízik a baba (egyébként tévhit, de gondoltam hátha bejön.. :)). A szülés után 57 kg voltam, nem fogytam le, mert szoptattam, nem foglalkoztam ezzel akkor. 6 hónappal szülés utána újra várandós lettem, 57 kg-val kezdtem (kiskönyv szerint), most 61-62 kg vagyok a 32.héten. Az első baba 2750 grammal született, a második már most 1,5x akkora mint a nővére... Télen többször hánytam, betegek is voltunk, fogytam is, most meg étvágyam nincs, reggeli-vacsi 2 szelet kenyér, ebédre meg egy kis "turkálás", nem megy több le sajnos :(.


Az elsőnél nem látszott hamar a baba,talán olyan 24. héten volt egyértelmű, a másodiknál már 16 hetesen, most meg úgy nézek ki, mint amikor az elsővel voltam mindenórás 41. hetes :). (Megnyugtatásként, csak a pocakomra hízok :))

2011. júl. 6. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!