Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért csodálkozik szinte...

Miért csodálkozik szinte mindenki körülöttünk azon, hogy nem szeretnénk a kislányunknak fülbevalót rakatni?

Figyelt kérdés
Ma is kiakasztott anyukám, hogy egy kislány attól kislány, hogy fülbevalója van. Szerintem teljesen más különböztet meg egy kislányt egy kisfiútól! :)
2011. júl. 7. 22:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem akartok, akkor ne rakassatok. Nem masok velemenye a mervado, a ti gyereketek.
2011. júl. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Én se akartam erről önhatalmúleg dönteni, megvártam amíg a gyerek maga akarja, akkor elsétáltam vele a védőnőhöz, és kilövettük. 6 éves volt.

Most is kislányt várok, őt se fogom a saját döntésem miatt megkínoztatni ezzel. Ha ő maga akarja az más. Akkor semmi kifogásom ellene.

2011. júl. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Így gondolom én is. Ha Ő kéri akkor kap, de addig nem.
2011. júl. 7. 23:03
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
mert magyarországon ez hagyomány :) pl finnországban el sem tudják képzelni hogy egy kisbabának kilyukasszák a fülét, ők úgy vannak vele ha felnő majd eldönti ő hogy ki akarja e lyukasztatni
2011. júl. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%

Hogy miért csodálkoznak, azt nem tudom.

Ha pici még a lányod és rövid haja van, lehet az zavarja őket, hogy nemelég lányos. Nálunk ez volt a helyzet.


Nekünk majdnem 3 éves volt a lányunk, amikor mondta, hogy szeretne fülbevalót. Még aznap elmentünk és belövettük a fülébe.

De a férjem nagylánya 16 évesen döntött úgy, hogy kilöveti a fülét.


Ne foglalkozz senkivel. Legyen úgy, ahogy ti és a lányotok szeretné.

2011. júl. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
51%

Ez kicsit számomra olyan kategória, mint a megkeresztelés...


Csecsemőként kilövették a fülemet, és meg is kereszteltek, amint tehettem, kivettem a fülbevalómat, és nálam pogányabb ember a földön nincs :)


Úgy vagyok vele, sok döntést kell majd hoznom, ami ténylegesen nagy hatással lesz a lányom életére, nem foglalkozom a témával, majd ő eldönti felnőttként, milyen utat választ - és ez nem csal a fülbevalóra, vagy a keresztelőre vonatkozik.

2011. júl. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%

1.5 eves a lanyom es neki sincs atszurva a fule.

Meg csinalhatnam Neki, de majd ha O keri :)

Fulbevaloja van 3 par is.

2011. júl. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Az én kislányomnak sincs fülbevaló a fülében. Többek között azért nem akartam, mert mikor a kishúgom megszületett pár hetes korában lövettek neki anyuék fülbevalót, és teljesen kiborultam tőle. Olyan hülyén nézett ki a pici gombóc kopasz babafejen a fülbevaló. Akármilyen pici volt a fülbevaló ormótlannak tűnt nekem. :)
2011. júl. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
53%

Mert úgy látszik náluk ez a szokás. A te füled is újszülött korban lyukasztották ki?

Szerintem jól teszed. Csekély a fertőzés veszély, de valós. Ezen kívül azt sem tudhatod, nem alakul-e ki valami fémallergiája a jövőben. Az aranyfülbevalók se színaranyból vannak.

Nekem két lányom van, az egyik kb. 12 éves volt, amikor fülbevalót kért, a másik már felnőtt, és nem fúratta ki a fülét. Mindegyikük tudta magáról, fiú -e vagy lány, és aki nem jött rá, annak megmondták.

2011. júl. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

2 hónapos a kicsi. Ha valaki példás célozgatás végett vesz neki fülbevalót akkor azt elrakjuk. Nem a fülbevaló ellen vagyok, de én is úgy gondolom, hogy majd Ő eldönti szeretne-e. Az én fülem is kisiskoláskoromban lett kilövetve. Aztán a húszas éveimben lövettem még hozzá pár lyukat.

És ilyen megfontolásból megkeresztelve sem lesz. Nem vagyunk vallásosak, én sem vagyok megkeresztelve.

2011. júl. 8. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!